Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę w jakim kraju ja żyję. Pan prezydent ułaskawia, Trybunał Konstytucyjny orzeka, a i tak zabraniają dwóm posłom głosować + jakieś polityczne zaciąganie za kratki. To ta tuskowa praworządność haha. Kraj z dykty i kartonu.

#polityka #polska
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@zbigniew23: Nie wiem co to znaczy przestępcy, ale nikt nie idzie do więzienia, gdy prezydent ułaskawia. A mandat parlamentarzysty jest święty, a przynajmniej za taki uchodził przed dojściem do władzy Tuska, Hołowni i spółki.
  • Odpowiedz
Nie ułaskawił, bo w 2015 nie było prawomocnego wyroku. Dlaczego wtedy nie czekali na taki? To proste, bo wtedy mimo prawidłowego ułaskawienia nie mogli być posłami i ministrami. Ułaskawienie - zwalania tylko z odbycia kary - dalej jest się przestępcą.
  • Odpowiedz
Nie wiem co to znaczy przestępcy, ale nikt nie idzie do więzienia, gdy prezydent ułaskawia


@Adamfabiarz: I to jedyny skutek ułaskawienia (pomijając fakt że Adrian w 2015 dał dupy i nie ułaskawił xD). Ułaskawienie nie usuwa efektów samego wyroku, a jedynie sprawia że nie idą do paki. Co za tym idzie nadal mają wyrok, nadal sa przestępcami i nadal nie mogą być posłami w związku z tym xD
  • Odpowiedz