Wpis z mikrobloga

via Android
  • 103
@Tomekmoskwa Nadawałbyś się do pracy z pisiorami. Mandaty posłów wygasają w trakcie kadencji (głównie z uwagi na zgony) i nie jest to powodem do przerwania pracy parlamentu.
  • Odpowiedz
Konstytucja mówi jasno ile posłów ma parlament. Jesli będzie o dwóch mniej to wszystko co przegłosuje sejm będzie nieważne


@Tomekmoskwa: brak osadzenia nie oznacza braku ważności uchwał. Ot kworum jest mniejsze.
  • Odpowiedz
@Tomekmoskwa:

§ 6. Jeżeli obsadzenie mandatu posła w trybie określonym w § 1-3 byłoby niemożliwe z powodu braku kandydatów, którym mandat można przydzielić, Marszałek Sejmu, w drodze postanowienia, stwierdza, iż mandat ten do końca kadencji pozostaje nieobsadzony.


Czyli prezes Hołowni może ...
  • Odpowiedz
Mandaty posłów wygasają w trakcie kadencji (głównie z uwagi na zgony) i nie jest to powodem do przerwania pracy parlamentu.


@Iudex: lub objęcia stanowisk wykluczających bycie posłem. W tej kadencji był juz taki przypadek.
  • Odpowiedz
  • 12
@Iudex: Pierwsza do objęcia mandatu jest Monika Pawłowska, która w 2019 roku weszła do sejmu z SLD (znajoma Biedronia), i później przeszła do Gowina, a następnie do PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tomekmoskwa: XD profesor prawa się odezwał.
Czyli zakładamy że jak Zero umrze na raka to rząd upada bo jednego posła ma mniej opozycja? XD
To jakim cudem w 2010 rząd nie upadł mimo że posłowie też byli w samolocie?
Albo inaczej jestem posłem, rzucam mandat i rząd upada bo jednego mniej jest?
Dlaczego PiS nie zastosował tego patentu profesorze prawa do tej pory? XD
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Konstytucja mówi jasno ile posłów ma parlament. Jesli będzie o dwóch mniej to wszystko co przegłosuje sejm będzie nieważne


@Tomekmoskwa: tomek wydupiaj do moskwy douczyc sie o polskich przepisach parlamentarnych a potem dopiero bierz sie za pisanie
  • Odpowiedz
@Tomekmoskwa: jesli mozna ufac wikipedii to poprzednia kadencja sejmu zakonczyla sie z 459 poslami a senat od wrzesnia 2019 nie mial obsadzonych 4 senatorow
  • Odpowiedz