Wpis z mikrobloga

#oc #ubezpieczenie #motoryzacja #prawo

Cześć Mirki, szybkie pytanie.

W zeszłym roku kupiłem swój pierwszy samochód. Ubezpieczenie było opłacone do 20.11.2023. Zbliżał się koniec terminu ubezpieczenia, więc 03.11 kupiłem OC u innego ubezpieczyciela, z datą ochrony od 20.11.2023. Dostałem od razu przypominajkę, żebym czasem nie zapomniał wypowiedzieć u obecnego ubezpieczyciela OC, bo mi się zdublują. Nie chciałem czekać do 19.11 z wypowiedzeniem, bo nie wiedziałem ile trwa proces i nie chciałem mieć zdublowanych OC, więc wypowiedzenie ówczesnej umowy OC wysłałem 06.11.2023, licząc, że będzie ono trwało do końca umowy. Teraz przyszło pismo, ze w terminie 08.11-19.11 nie miałem OC. Myślicie, że da się coś zrobić, czy tylko zapłata wchodzi w grę?
  • 9
  • Odpowiedz
@mostu: Nie musiałeś wypowiadać tego ubezpieczenia bo i tak by się nie przedłużyło w przypadku kupna samochodu z oc, druga głupia sprawa że nawet nie wpisałeś w wypowiedzeniu że od 20 wypowiadasz to ubezpieczenie. Moim zdaniem nie unikniesz kary.
  • Odpowiedz
Dostałem od razu przypominajkę, żebym czasem nie zapomniał wypowiedzieć u obecnego ubezpieczyciela OC


@mostu: Niestety, tak to działa jesli to Ty zawierałeś ostatnią polisę, czyli po złożeniu wypowiedzenia po prostu nie przedłuży się na kolejny okres.

Jako że wypowiadałeś jako nowy nabywca to zgodnie z ustawą z art 31 wypowiedzenie rozwiązuje polisę z dniem złożenia wypowiedzenia, więc tak po prawdzie sam sobie to zrobiłeś.

Tak po prawdzie nie musiałeś składać wypowiedzenia,
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze mnie zmylił mail zwrotny od ówczesnego ubezpieczyciela:

"Szanowni Państwo,

Uprzejmie dziękujemy za przesłanie dokumentu.

Wypowiedzenie zostało zarejestrowane w naszym systemie informatycznym.

Umowa ubezpieczeniowa nie podlega wznowieniu na kolejny rok ubezpieczenia."
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: napisałem tak do 1szego ubezpieczyciela:

"Szanowni Państwo,

niestety otrzymałem pismo z UFG, że między 08.11.2023 a 19.11.2023 miałem przerwę w ubezpieczeniu. Ubezpieczenie u Państwa miało trwać do dnia 20.11.2023, i składając u Państwa wypowiedzenie dnia 06.11.2023, liczyłem, że będzie ono trwało do dnia 20.11.2023, a następnie nie zostanie przedłużone (" Umowa ubezpieczeniowa nie podlega wznowieniu na kolejny rok ubezpieczenia. ".

W związku z tym chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość rozwiązania
  • Odpowiedz
@mostu: Gdzie kupiłeś OC, że agent Ci tego nie ogarnął? Mubi/Rankomat?
Normalnie agent wszystkim za Ciebie by się zajął. Ja korzystam też online (czyli też nigdzie nie łażę), ale u "tradycyjnego" agenta -> https://safeto.pl i mam wszystkie formalności z głowy.

No i uwaga -> wypowiedzenie jak się składa, to trzeba koniecznie podać DATĘ kiedy kończyć chcesz umowę. Bez tego będzie to data wysłania :/
  • Odpowiedz