Wpis z mikrobloga

  • 14
nigdy nie widziałam stacji dyskietek pod B


@Nanari: Mój pierwszy PC nie miał nawet dysku twardego, tylko 2 stacje dyskietek 360 KB, a i tak byłem po***ny ze szczęścia.
  • Odpowiedz
@w__k: A to nawet jakbym była starsza, to by mnie minęło :( Na wiochach był przeskok z klonów Pegasusa na PC z win95. Pomiędzy nie było nic, bo bieda...
  • Odpowiedz
@Morritz: to wszystko zależało który napęd jak był podpięty do kontrolera. W PC z lat 90, kiedy to już było bardziej dostępne, o ile dobrze pamietam, były zazwyczaj 2 łącza kontrolera dysków (niezależnie od osobnego dla dyskietek). Do nich doczepiało się taśmę z dwoma wtyczkami. W zależności od ustawień master/slave na urządzeniach, master dostawał wcześniejszą literę. Urządzenia z drugiej taśmy dostawały następne litery. Przy stacjach dyskietek kolejność być może zależała od
  • Odpowiedz
kurnia ludzie już powoli zapominają o dyskietkach jedynie ikona zapisz im będzie to przypominać


@printf: Ciekawe co przypominać. Bo dla pokolenia 00+ to ikonka zapisu, a nie żadna dyskietka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Palinkka: no i te większe nie były mniej popularne w momencie gdy tych mniejszych jeszcze nie było. :)
w sumie, to ciekawe były pojemności. duże 5-calowe miały najpierw pojemność 360 kb (0.3 MB), potem 1.2 MB (tzw. "gęste"), a te małe miały 1.4 MB. podobno były też małe o pojemności 700 k, ale nigdy takiej nie widziałem
  • Odpowiedz
Akweduktów też już nie używamy a przecież każdy z rigczem wie co to takiego.


@Lonsdaleit: A ogarnąłbyś taśmę perforowaną? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wbrew pozorom ta bliższa historia jest gorzej znana niż ta odległa, bo program nauczania nie nadąża za teraźniejszością. Jak ktoś się nie interesuje tematem to może go ominąć wiele niuansów.
  • Odpowiedz
@dktr: "com" też chyba zastrzeżone.

A z takich ciekawostek, to gdy w notatniku stworzy się plik txt z treścią: .LOG to każde kolejne otwarcie tego pliku w notatniku poskutkuje dodaniem linijki z obecną datą i godziną.
  • Odpowiedz