Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam podcastu i mam takie pytanie, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to Wykop, więc pewnie w końcu skończę z sugestią po angielsku z Reddit, ale…

Czy polecacie jakiś podcast feministyczny prowadzony przez kobiety dla faceta do ogarnięcia?

Z tym, że dodam tutaj dodatkową trudność: chciałbym coś wchodzącego głębiej w temat niż rozmowy stricte o biologii, albo stricte o ekonomii typu rozmowy o różnicy płac, wieku emerytalnym itp…

…a raczej odcinkiw stylu np. jak wartości platońskie mają się do kobiet, a jak do mężczyzn i jak możemy sobie nawzajem pomóc je osiągać; albo jak inteligencja emocjonalna kobiet vs mężczyzn ma się do pracowników wiedzy o których pisał Peter F. Drucker i jak to maksymalizować właśnie w pracach z informacją; albo jakoś postrzeganie kobiecości i męskości wg. Machiaviellego i jak to może nam pomóc odnaleźć swoje role w dzisiejszych czasach itp.

Cokolwiek znacie takiego?

(Czytam Piglucciego i Skinnera, i oczywiście te traktaty które omawiają, z dziewczyną i mamy super rozkminy na tematy typu postrzeganie klasycznego stoicyzmu przez kobiety vs bardzo jak na starożytne czasy wyemancypowany epikureizm , ale nikt z nas nie studiował filozofii, więc nasze rozkminy są dość ograniczone.)

#zwiazki #feminizm #rozowepaski #niebieskipaski #podcasty #filozofia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @TakiSobieLoginWykopowy: pisze z anonima, bo jestem za granicą i Wykop wspaniałomyślnie nie akceptuje mojego numeru telefonu do rejestracji :D

A pytanie tutaj, bo nie znam w ogóle polskiej sfery podcastów i nie mam gdzie indziej pytać o polskie internetowe rzeczy :)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz