Wpis z mikrobloga

@matthewonthego

$12,5 zapłaciłem za wszystko, dałem $20 banknot i powiedziałem make it 15 I chyba git, więc $2.50, nie wiem czy dużo czy mało ale chyba w sam raz generalnie 10-20% napiwku powinno się zostawiać, taki mają zwyczaj.

Ale tu na wstępie masz no limit kawe, sosy, przyprawy, dżem, i co tam jeszcze chcesz, a wyżłopalem 3 kubki gdzie w Polsce już bym zapłacił 3x8zl pewnie xD
@ElLama @PomidorovaLova

W czwartek w walmarcie zostawiłem 130 USD, u nas to jest kopiasty wózek zakupów, tu kupiłem podstawowe rzeczy na kilka dni typu chleb szynka ser makaron mięso warzywa owoce woda przyprawy masło itp. i w sumie to co mi się spodobało, czyli jakieś napoje żelki chipsy których u nas szukać na próżno. Ludzie w biurze powiedzieli że to w sumie normalna cena za zakupy
@bezpardonowy_skunks: Tak, to normalna cena jak na Walmart. W drożych marketach z żywnością lepszej jakości taki podstawowy koszyk na 3 dni to $200. Ja w szczególności to odczuwam, bo jestem tu od 2017 i wzrosty cen są zauważalne. Takie śniadanie jak na Twoim zdjęciu, przed 2016 kosztowało pewnie 6 dolców, a przed 2008 3 dolce. To można ładnie proporcjonalnie przełożyć na większość cen w towarach i usługach.
@bezpardonowy_skunks: W czwartek w walmarcie zostawiłem 130 USD, u nas to jest kopiasty wózek zakupów, tu kupiłem podstawowe rzeczy na kilka dni typu chleb szynka ser makaron mięso warzywa owoce woda przyprawy masło itp. i w sumie to co mi się spodobało, czyli jakieś napoje żelki chipsy których u nas szukać na próżno. Ludzie w biurze powiedzieli że to w sumie normalna cena za zakupy


Chyba dawno "u nas" nie byłeś