Wpis z mikrobloga

@BornToDie69: Bardziej chodziło mi o to, że jest inna relacja fastfoodu do sklepowej żywności. Za 70 złotych, które zostawiłbyś w macu na dwa zestawy drwala, przygotujesz naprawdę ogrom różnych ciekawych i przede wszystkim zdrowych obiadów.

Natomiast fastfood w Ameryce był zawsze kojarzony z jedzeniem dla biedoty, duża ilość kalorii za małą cenę. Ceny warzyw i owoców są z kolei wysokie, więc trudniej dostać dobrą żywność w tych samych pieniądzach, które zostawiłbyś
@ElLama produkty z obniżoną iloscią cukru lub bezuckrowe, nieprzetworzone, z dobrych źródeł, są dużo droższe od masówki i płaci się sporo

Dlaczego biedni tyją częściej od zamożnych? Nie przez fast food, tylko tanie słodzone soki, czekolady, białe pieczywo, wędliny, parówki, makarony. To kupują codziennie i na co dzien jedzą źle.
@PomidorovaLova: a jak to wygląa na tle podwyżek wynagrodzeń? np minimalnego albo średniego?

bo ja często w PL też słyszę, że keidys to było i najwięskza pizza w dagrasso po 16 zł była, tylko każdy zapomina, że wtedy się zarabiało po 800 zł :D
@BornToDie69: no kawał debila, szkoda chyba czas na tłumaczenie %-). To jeden z tych 16 latków wykopowych od "ja jako programisat z 2 letnim stażem 15k na rękę" i innymi dorosłymi mądrościami między pratyjkami w minecraft
Dlaczego biedni tyją częściej od zamożnych? Nie przez fast food, tylko tanie słodzone soki, czekolady, białe pieczywo, wędliny, parówki, makarony. To kupują codziennie i na co dzien jedzą źle.


@red7000: Całkowita zgoda. Pochodzę z dość małej miejscowości, która otoczona jest z kolei przez takie typowe rolnicze wiochy. Znam ludzi stamtąd pochodzących, często to jakaś biedota żyjąca z socjalu (wieś rolnicza, ale nie wszyscy mają gospodarstwa), patola, ale baby to są typowo
@bezpardonowy_skunks: Szanuje za wał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Polsce też można tak zagadywać do ludzi i sie uśmiechają oraz gawędzą ale to są zwykle emeryci i wariaci. Jak widzisz że stoi czy siedzi emeryt lub wariat to na luzaku możesz pogadać czy sie pośmiać.
Najbardziej zamknięci sa młodzi ludzie, zmęczeni i nie mający czasu, mają rozbiegane oczka, w kontakcie wzrokowym przerażone, z takimi nie gadaj.
@bezpardonowy_skunks: Z tego co słyszałem, to tam odwrotnie niż w Polsce - jeśli chcesz jeść porządnie i zdrowo, to płacisz kupę kasy, jak chcesz mieć nadwagę, słabe zdrowie i uwielbiasz jeść śmieci, to wtedy masz tanio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ElLama: Zgadza się, za omleta z jogurtem i owocami w śniadaniowni na obrzeżach NY płaciłem 11$ , a czisburger w maku przy Times Square był za
Z tego co słyszałem, to tam odwrotnie niż w Polsce - jeśli chcesz jeść porządnie i zdrowo, to płacisz kupę kasy, jak chcesz mieć nadwagę, słabe zdrowie i uwielbiasz jeść śmieci, to wtedy masz tanio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ElLama: u nas drogie są i "śmieci" i zdrowe jedzenie. Jeszcze niedawno w Selgros szkło kupić wyłowiony mielonej 30zl/kg teraz pod 40... Teraz 30 to ta lidlowa...