Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy w sprawie ogarnięcia wyceny i kupna domu z przynależną działką, odpłatnie.
Problem polega na tym, że jestem w USA od lat a działka jest obok Stalowej Woli na Podkarpaciu po dziadkach, chcę ją kupić od braci mojego ojca którzy otrzymali ją w spadku ale tam nie mieszkają.

#prawo #prawnicy #notariusz #nieruchomosci
  • 6
  • Odpowiedz
@O2O2122: ale co konkretnie potrzebujesz? W czym chcesz pomocy? W znalezieniu rzeczoznawcy i potem reprezentowaniu przy zakupie? Z tym drugim może byc lekki problem
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA dziękuję. Tutaj nie ma żadnego sporu, młodsze rodzeństwo ojca dostało dom i działkę z której nie korzystają i nie spieszy im się do sprzedaży ale chcą. (Patrz przygotuj wszystko za nich)
Jakie kroki wykonać aby mieć rzetelną wycenę i osobę która tym wszystkim się zajmie?
  • Odpowiedz
@O2O2122: a gdy będziesz miał już operat (który i tak jest nie aktualny, bo rzeczoznawca najnowsze dane transakcyjne ma z 10.2023) to kontaktujesz się z notariuszem że taka transakcja będzie miała miejsce. Wysyłasz akt nabycia nieruchomości gruntowej, a on wysyła ci informacje o wymaganych dokumentach. Ogarniasz kogoś do zebrania dokumentów po urzędach (obecny właściciel lub pełnomocnik - wystarczy pełnomocnictwo pisemne), a potem umawiasz akt i przylatujesz do Polski. Chyba że po
  • Odpowiedz