Wpis z mikrobloga

Mało co mi działa na nerwy tak, jak pisanie wykopków, że oni w razie W robią wypad, bo nie będą ginąć za kraj z gówna i kartonu. Ludzie, którym nie za bardzo wyszło w życiu, przekonani, że ten mityczny zachód to kraina mlekiem i miodem płynąca i tam by się im wszystko udało. Gdybyście trochę pojeździli po świecie to byście zrozumieli, że każdy kraj ma swoje wewnętrzne, poważne problemy. Boli was, że Niemca stać na nowego passata, ale nie widzicie, że i tak żyjecie lepiej niż 80% populacji na świecie. A w porównaniu do Niemiec żyjecie w zajebiście bezpiecznym kraju.

Skoro ten kraj jest dla was gówno warty to co jeszcze tu robicie? Macie jeden z najlepszych paszportów na świecie, możecie pojechać do praktycznie dowolnego kraju.


#wojna
  • 36
  • 1
a jak np ktoś ma wysrane czy egzystuje w polsce, niemcach czy na madagaskarze to co wtedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RenkaRenkeMyje: To niech nie pisze, że nie będzie ginąć za kraj z gówna i kartonu. Tylko jeśli ktoś chce #!$%@?ć, to dobry moment jest teraz, a nie jak wojna się już zacznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@axelrodi: po to jest wojsko zawodowe i budżet i rząd żeby potem zwykli obywatele nie musieli iść na mięso armatnie. A jeżeli kraj jest #!$%@? przez społeczeństwo i rządy to czemu ma się przymuszać kogoś kto nie miał wyboru żeby żyć w takim towarzystwie w takich warunkach do obrony rządzących? Od czego są wszelkie organizacje typu nato ue i inne pierdoły? Jeżeli ktoś chce bronić i walczyć to niech idzie do
@axelrodi: Jeżeli chodzi o brak zastępowania pokoleń to jest to poważny problem, który będzie się nasilać. Utrzymać sporej rozmiaru gospodarkę przy tak niskim odsetku urodzeń jest nie lada wyzwaniem. Już nie wspomnę o systemie zdrowotnym czy emerytalnym, który będzie kulą u nogi dla tej gospodarki. Problemem jest cała Zachodnia kultura, która chce narzucać swoje porządki nie tylko obywatelom tam mieszkającym ale i całemu światu. W historii było wiele cywilizacji, które trwały
  • 1
po to jest wojsko zawodowe i budżet i rząd żeby potem zwykli obywatele nie musieli iść na mięso armatnie.


@Eremites: Wojska zawodowego nie wystarczy na pełnoskalowy konflikt.

czemu ma się przymuszać kogoś kto nie miał wyboru


@Eremites: Masz zakaz opuszczania kraju?

Właściwie to co miałby taki noname bronić i w jaki sposób? Gdzie w panice prędzej by strzelał do wszystkich zamiast jak rambo latać i zabijać wrogów


@Eremites: Zawodowy
@axelrodi: ale czego ty gościu oczekujesz ? Mam 50+ i tez mam jak to mówią młodzi, mam #!$%@? na wojnę i jak by coś to wypadam do córki do Hiszpanii. Żeby było śmieszniej, zaliczyłem wojsko (jako ostatni rocznik 2 lata woja) i nawet ostatnio poraz ostatni byłem na śmiesznych ćwiczeniach rezerwy 2 tygodnie i widzę, że oprócz wyposażenia to w wojsku nic się nie zmienia, nadal jest syf, brak organizacji i
Ludzie, którym nie za bardzo wyszło w życiu


@axelrodi: Skoro ludzie niechcący iść do maszynki do mięsa, bo mają swoje życia, to ludzie, którym nie wyszło w życiu, TO KIM SĄ TE ŚMIERDZĄCE TREPY, KTÓRE TYLKO MARZĄ BY IŚĆ DO WOJA i dowalające się do innych, którzy nie chcą wojować xDDDD
  • 1
Skoro ludzie niechcący iść do maszynki do mięsa, bo mają swoje życia, to ludzie, którym nie wyszło w życiu


@tellet: Piszący, że Polska to kraj z gówna i kartonu to zazwyczaj ludzie, którym nie wyszło w życiu. To, że ktoś nie chce ginąć na wojnie w pełni rozumiem. Jeśli ktoś powie, że zwyczajnie się boi to złego słowa na to nie powiem. Po prostu drażni mnie ta argumentacja.

I ja jako
po to jest wojsko zawodowe i budżet i rząd żeby potem zwykli obywatele nie musieli iść na mięso armatnie.


@Eremites: Dlaczego tak twierdzisz? Bo prawo mówi co innego - że każdy dorosły obywatel zdolny do walki jest do obrony zobowiązany.

Właściwie to co miałby taki noname bronić i w jaki sposób? Gdzie w panice prędzej by strzelał do wszystkich zamiast jak rambo latać i zabijać wrogów. Już nie mówiąc w imię
@axelrodi: To jak nazwiesz kraj, gdzie np. po przekroczeniu progu przychodowego składki zdrowotnej choćby o złotówkę, nagle masz cały rok liczony po wyższej kwocie, przez co na koniec roku masz do dopłaty nie jakąś tam różnicę z tego miesiąca, tylko od razu kilka tysięcy?
Jak nazwiesz kraj, gdzie jeden rząd może cię władować do pierl..aresztu na kilka lat, bo zrobił prowokację, zaś drugi rząd może cię wpakować do pierdla, bo
@axelrodi: to tam nie jest najgorsze, że oni tak twierdzą, że nie będą bronić kraju z gówna i dykty,

gorsze jest to, że oni gardzą publicznie osobami które chciałyby bronić i by bronili,

normalnie to powinni mordę w kubeł i wypierydalać w podskokach za tę granicę,
ale nie, oni będą się organizować po to aby po konflikcie wrócić jako "zwycięzcy", jako ci inteligentni, mądrzy, zaradni,
a frajerzy to walczyli i bronili,
TO KIM SĄ TE ŚMIERDZĄCE TREPY, KTÓRE TYLKO MARZĄ BY IŚĆ DO WOJA i dowalające się do innych, którzy nie chcą wojować xDDDD

@axelrodi: o takie właśnie wypowiedzieć jak te napisana przez @tellet chodzi,

są ludzie co chcą walczyć, nawet na ochotnika a jego boli to, że do niego się dowalają i go obrażajo :D
dla niego tacy to śmierdzący nieudacznicy życiowi, itd..