Wpis z mikrobloga

a pomyśl sobie, jak fajnie było tym, którzy ani nie umarli, ani się nie najedli za specjalnie, ale odkryli psylocybinę ;D


@Ytarka: Może już ktoś pisał, nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy. Wygoogluj sobie "stoned ape theory". W skrócie teoria mówi o tym, że psylocybina była powodem, dlaczego małpoludom nagle znacznie się zwiększył rozmiar mózgu.
@Alkreni

@Ytarka: Coś w tym jest. Z podobnych rozkmin, to ja zastanawiałem się ilu ludzi musiało się zatruć grzybami aż nasi przodkowie nauczyli się odróżniać trujące od jadalnych.


A może nasi przodkowie wcale tacy głupi nie byli i najpierw karmili takimi grzybami zwierzęta albo wrogów?
a pomyśl sobie, jak fajnie było tym, którzy ani nie umarli, ani się nie najedli za specjalnie, ale odkryli psylocybinę ;D


@Ytarka: która natchnęła ich do tworzenia takich historii jak ta o Kainie i Ablu ;)
@Alkreni to jest moja podstawowa rozkmina. że co? Szli sobie dwaj nasi przodkowie po lesie znaleźli czerwonego i brązowego grzyba. Maczuga czy tam liść, kamien, oszczep i jeden zjadł czerwonego, drugi brązowego. I po przeprowadzeniu badań klinicznych stwierdzili , że czerwonych nie jemy
Z podobnych rozkmin, to ja zastanawiałem się ilu ludzi musiało się zatruć grzybami aż nasi przodkowie nauczyli się odróżniać trujące od jadalnych.


@Alkreni: nawet nie tylko z grzybami, a z jedzeniem ogólnie. Od dawna mnie fascynuje ilu ludzi musiało umrzeć czy mocno się zatruć, żeby dowiedzieć się, że daną roślinę trzeba najpierw ugotować, czy że jadalna jest tylko jakaś jej część.