Wpis z mikrobloga

Wczoraj wracając z pracy zatankowalem sobie na stacji w #czechy bo benzyna i diesel kosztują tu teraz 6,12zl (na najdrozszym Shell 6,47). I babka przy kasie mnie wysmiala: 'co? Teraz wy będziecie jeździć do nas? Teraz u nas taniej'. I to z taką satysfakcja rzuciła.
I se myślę polskie #neuropki pewnie i tak szczęśliwe bo w końcu #orlen nas nie okrada.
#bekazlewactwa
  • 32
  • Odpowiedz
  • 19
@vitovia przecież w Orlenie jeszcze nic się nie zmieniło ciągle ten sam świński ryj tam jest, więc nie rozumiem co miało się zmienić twoim zdaniem
  • Odpowiedz
@Cogito-sum no nie jest po 8 ale zwróć uwagę że ropa jest tania, złotówka jest dość mocna a cena ciągle jest podniesiona, więc i tak odbijają przedwyborcze obniżki
  • Odpowiedz
@vitovia: trza bylo jej odpysknac cos w tylu „niee jade na te slynne latwe czeskie dziewczyny”, onile oczywicie przedstawiona sytuacja miala miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ropa jest tania


@Norskee: Zadziwiają mnie ci co powołują się na aktualne, chwilowe ceny ropy, czy to gdy jest zwyżka czy gdy jest zniżka.
Przecież takie koncerny nie kupują po cenach spotowych, mają kontrakty długoterminowe, pewnie waloryzowane w jakiś sposób ale serio: nie obchodzi mnie ile kosztuje chwilowo ropa na giełdzie w Londynie. To ma minimalny wpływ na ceny hurtowe Orlenu.
A co do kursu to racja.
  • Odpowiedz
@vitovia: fajna historia. Akurat w niedzielę wróciłem z Czech i po polskie stronie zaraz przy granicy, w okolicach Jeleniej Góry benzyna zaczynała się od 5,87, a diesel 5,99 to przepłaciłeś srogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz