Wpis z mikrobloga

Jak się miało bardzo wysoki poziom ,a przez głupie rządzenie ten poziom się utraciło to nic dziwnego że się niemcom nie podoba,a Polakowi? No cóż dziwny naród...wystarczy że dali 500 plus i już poczuli się jak cesarze ...
  • Odpowiedz
Trzeba przyznać że od niedawna w Polsce jest całkiem średnio :) Zjeździłem trochę świata i naprawdę trudno znaleźć przyjemniejsze miejsce do życia. Jedynie powietrze zimą, bilbordy i brak urbanistyki mnie drażnią, reszta całkiem całkiem.
  • Odpowiedz
@Javert_012824: bardzo trudno mi w to uwierzyć. Do pewnego momentu, nie wiem, do którego roku, podejrzewam tak 2018/9 plus-minus, faktycznie żyło się coraz lepiej. Od dłuższego czasu jest zjazd w dół.
  • Odpowiedz
  • 125
@piotr7557: właśnie ludzie, którzy nie byli za granicą, zwłaszcza zachodnią nie doceniają wielu rzeczy w Polsce, z bezpieczeństwem na czele. To nie jest w Europie norma, że możesz sobie w mieście typu Warszawa wyjść z pustą głową na spacer w nocy, szczególnie jako kobieta, o porządku w komunikacji miejskiej i metrze nie wspomnę.

Wiadomo, że jest masa wad - pogoda przez pół roku (chociaż akurat obecna zima nie jest zła) czy
  • Odpowiedz
  • 18
To jest dość indywidualne poczucie. Polacy patrząc co było w latach 90. a teraz to widzą wielką różnicę.
  • Odpowiedz
@piotr7557 jedno z najbezpiecznych państw w Europie, gdzie na zachodzie masz "inżynierów i lekarzy", na wschodzie wojnę i tamtejszą bandyterkę. Zarobki są niższe niż na zachodzie, ale tragedii już wielkiej nie ma. Już mamy całkiem spoko sieć dróg ekspresowych i autostrad, niemal każde województwo ma lotnisko, kolej mogła by być co prawda lepsza, ale to może z czasem się zmieni. Dzięki wcześniejszemu zacofaniu technologicznemu dziś jesteśmy dość mocno zinformatyzowani, mamy dość szybki
  • Odpowiedz
To jest subiektywne badanie. I logiczne że osoby, którym poprawia się byt mają lepszy sentyment i skłonność do pozytywnej oceny sytuacji a Ci, którym się pogarsza mają tendencję do negatywnej oceny. W żadnym stopniu to badanie nie odzwierciedla tego w którym kraju żyje się lepiej.
Pomijam już skomplikowaną sytuację polityczną i społeczną w Niemczech.
  • Odpowiedz
Piszecie, że "wszystko fajnie, tylko ta pogoda przez pół roku...". Ona nas w jakimś stopniu chroni przed namnażaniem się groźnych pasożytów.
  • Odpowiedz