Wpis z mikrobloga

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. My sie cieszymy ze jest praca i stac nas na 10 letnie zadbane auta czy wycieczki do turcji a niemiec smuta bo to juz nie ten dobrobyt jak w latach 80
@sasik520 Może to covid, lockdowny, drukowanie kasy na potęgę i inflacja mają z tym związek? Może bombardowanie złymi wiadomościami (wojna na Ukrainie) też wpływają na tego typu odczucia.

Na szczęście teraz będzie TYLKO LEPIEJ.
@Javert_012824

W większej części Europy masz gorszą pogodę - np. w krajach Beneluxu, we Wielkiej Brytanii, w Irlandii, w Skandynawii, już nie wspominając o Islandii i Wyspach Owczych...

Zdecydowanie lepsza pogoda jest tylko w krajach śródziemnomorskich i na Bałkanach, ale kosztem wysokiej przestępczości i niższego poziomu życia. Coś za coś.
Ciekawe zatem dlaczego mamy najwyższy odsetek młodych, którzy po szkole chcą szukać szczęścia zagranicą. Dziwne.
Jeżeli w krajach Beneluxu jest gorsza pogoda do życia to jest to dla mnie dziwne. Mieszkam od 3.5 roku w NL i żałuję że przyjechałem na święta tutaj.
@tenji

zaraz ci tutejsza armia neuropkow powie ze te statystyki klamia i podczas rzadow PIS polakom zylo sie bardoz zle.


Albo będą nam wmawiać, że Polska to "chlew obsrany gównem" albo "kraj z dykty"...
Dziwisz sie? Pękająca bańka na rynku nieruchomości, upadek źródeł taniego gazu z rosji, dołujący sektor automotive może doprowadzić do upadku gospodarki (niemcy stoją na firmach produkujących auta), strajk rolników, kolejarzy, transportowców się rozlewa i grozi im strajk generalny. Jakby tego było mało Kanclerz nie rezygnuje z idiotycznej "zielonej" polityki żeby utrzymać ograniczenia na rynkach energii.
Błędne decyzje doprowadzą ich na skraj przepaści. Tylko że Niemcy dopiero zauważają że dziś odczuwają konsekwencje błędnej
@komarrek samobójca zmienia się w zadowolonego bo już nic mu nie przeszkadza. To jest przyczyną tego zadowolenia. Gdyby Morawiecki zakazał. Samobójstw ustawą 5o byśmy mieli spadek zadowolonych bo samobójcy by utrudniało życie innym.
@Czajnikowsky: Jeżeli dzietność spada to i liczba beneficjętów też. Może porównaj o ile wzrosły zarobki w wielu najniżej opłacanych zawodach.najlepiej to odzwierciedla pensja kasjerek w marketach z 2007 roku do obecnych. Zresztą sam miałem w2017 roku. 18 zł netto gdzie, od stycznia to już jest 30 netto w tej samej firmie i na tym samym stanowisku.