Wpis z mikrobloga

@Kroledyp: Sprawdź po pierwsze źródła, które podawane są w tych filmach, ktore mają poszerzać wiedzę w zakresie CPK. Zobacz analizy, które są przywoływane. Jeżeli dalej do Ciebie to nie trafia to czekam na źródła/analizy, które Ty widziałeś/oglądałeś/analizowałeś.
Ok, wejdę w link. Powiedz mi tylko czemu uważasz, że jeden bądź drugi materiał jest słaby? Są podane źródła, możesz sprawdzić te źródła.


@Jergen: Ponieważ argumentacja autora (nie źródła, tylko jego sposób rozumowania) jest wybiórczy lub błędny.

Proszę, tutaj konkretnie napisałem, czemu np. uważam ten filmik od good times za słaby i zmanipulowany: https://wykop.pl/link/7292381/dlaczego-powinnismy-zbudowac-cpk/komentarz/120721393/autor-jest-niekonsekwentny-w-swojej-analizie-1-cpk-nie-bedzie-mialo-konkurencji-uzywa-naprzemiennie-z-cpk-zagraza-hubom-europy-zachodniej-wybierz-jedn

Myślę, że osoby tam wypowiadające się i analizy da mądrzejsze niż Ty i Ja.


@Jergen: Argumentum
@Jergen: chodzi mi o raporty opłacalności, plan wykonalności oraz rzetelne audyty wydatków. Bez tego nie zamierzam debatować czy opłaca się lub nie.
  • 0
Albo Szczecin Goleniów też wywalony nie wiadomo dla kogo. Dla takich syfów cpk byłby dobrym zamiennikiem,


@dbanel: po co nam, jak bedziemy pod koniec 2026 jezdzic ~1.5h z dworca szczecin glowny na dworzec berlin glowny. i tam przesiadac sie na pociag na berlinski cpk.