Wpis z mikrobloga

Cześć,
potrzebuję pomocy w przeanalizowaniu zadania w języku JAVA które zrobiłem w temacie obiektowości. Czy znalazłby się ktoś chętny pomóc mi na priv ?
*sprawdzić po prostu czy moje rozwiązania są prawidłowe. Nie chcę gotowców, tylko i wyłącznie opinie kogoś bardziej doświadczonego ode mnie.

#java #programowanie #programista
  • 12
  • Odpowiedz
sprawdzić po prostu czy moje rozwiązania są prawidłowe


@nooneemj: Jeśli działa i przechodzi testy to już jest dobrze. Jeśli testy są automatyczne a nie z palca to jest lepiej. Jeśli kod wygląda przy tym "ładnie", to jeszcze lepiej. Więcej nie trzeba. Inne osoby mogą pomóc w tej ostatniej subiektywnej ocenie.

Możesz podesłać na PW, choć na wszelki wypadek, gdyby to miało okazać się gigantycznym kawałkiem kodu, to nic nie obiecuję (
  • Odpowiedz
  • 0
@JanPapuga2137: ale jakie podchody? mam cały projekt wrzucić? właśnie wolę w tym celu na priv się skontaktować, bo tak to otrzymam wiele różnych opinii, a same komentarze tutaj pokazują, że wiele osób pisze jakieś głupoty (nie wiem po co, normalnie zapytałem).
  • Odpowiedz
  • 0
@PaaD: wiesz co, chodzi mi głównie o to, że często miałem zdanie które wydawało mi się, że są rozwiązane dobrze (testy w Mainie też to pokazywały), a potem okazywało się, że brakowało niektórych relacji. Z tym mam największy problem i brak pewności (one to many, many to many).
  • Odpowiedz
@nooneemj: to ten system do rezerwacji miejsc w kinie o który co jakiś czas pytasz? Możesz podrzucić, choć w javie nie pisałem już dość długo. A najlepiej to wrzuć na githuba, poproś kogoś o review w wątku to się zbiorą uwagi (z których połowę będziesz musiał odsiać ;)) plus to samo na codereview overflow.
  • Odpowiedz
otrzymam wiele różnych opinii,


@nooneemj: Witamy w programowaniu. Inżynieria oprogramowania, wbrew nazwie mało ma wspólnego z prawdziwą inżynierią. Dlatego pracując jako programista, do końca życia będziesz otrzymywał sprzeczne opinie na temat swoich rozwiązań, nawet jak będziesz już seniorem czy uber #!$%@? lead architektem, to zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że "on by to zrobił inaczej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego jak na poważnie myślisz o pracy
  • Odpowiedz