Wpis z mikrobloga

Niedawno na imprezie rodzinnej podbija do mniej wujek 5 woda po kisielu i mówi “Jacek, Ty pracujesz w IT, co nie? Bo moja Dorotka (córka) szuka pracy jako designer”. Ja, wiedząc że szukamy designerów, ale tylko seniorów, spytałem jakie ma doświadczenie. Okazało się, że Dorotka skończyła architekturę na Oxfordzie (wujo jest dziany) oraz pracowała kilka lat jako designer. Mi się na to oczy zaświeciły - już widziałem te kilka tysi, które wpadnie z referala bo skoro ma takie wykształcenie i doświadczenie to musi wymiatać, więc mówię “wuja, tu masz mojego maila niech Dorotka podeśle mi CV, praca się znajdzie”.

Nazajutrz Dorotka podesłała CV. Jak otworzyłem PDFa to przez chwilę myślałem, że komp mi się zepsuł. Tak niechlujnego CV nie widziałem nawet u klepaczy kodu, których rekrutowałem, a przecież od nich nie wymaga się takiej dbałości o szczegóły co od UX designera z wieloletnim stażem. Rozumiem artystyczne podejście, ale no kurde to, że dwa bloki tekstu powinny być wyrównane do jednej linii to chyba uniwersalna prawda. Poprosiłem żeby poprawiła błędy w CV. Dzisiaj dostałem poprawioną wersję, a tam… te same błędy tylko w innych miejscach. CV z oczywistych względów nie mogę tu wrzucić, ale naszkicowałem jak to wygląda, żebyście wiedzieli o co chodzi. Tak to jest dla mnie niepojęte jak designer z wykształceniem i doświadczeniem może “popełnić” takie CV, że aż musiałem się tutaj wyżalić. Teraz myślę tylko jak się wykręcić z polecenia jej do pracy bo przecież jak koleżance rekruterce podeślę to CV to mnie wyśmieje….

#pracbaza #korposwiat #design #pracait
aski - Niedawno na imprezie rodzinnej podbija do mniej wujek 5 woda po kisielu i mówi...

źródło: Screenshot 2024-01-18 at 20.54.42

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@aski: ja nie jestem typowy przegryw, tylko lubię pisać na tagu bo spoko chłopaki sa. Jak zobaczyłem zmyślona historię przeładowana własnym megalomania i urojonymi zarzutami wobec zmyślonej kuzynki to w ciemno mogłem założyć że pedalarz xD
Ja nie wiem czemu ale u każdego z was nie da się nic pozytywnego na profilu znaleźć, samo plucie oprócz wzajemnego obciągania w tematach związanych z rowerami xD
  • Odpowiedz