Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Muszę przyznać, że imponuje mi podejście użytkowników tego portalu do związków. Naprawdę. To prawdopodobnie jedyne miejsce w polskim internecie, gdzie duża część ludzi otwarcie deklaruje, że woli być sama do końca życia, a bliskość (czasami nawet seks) nie są im potrzebne do szczęścia. Mówią kobietom „Nie” i idą swoją drogą. Na własnych zasadach.

Chciałbym być taki jak wy, ale nie potrafię. To silniejsze ode mnie. Np. widzę ludzi w związku, którzy podróżują razem po świecie i im zazdroszczę. Zazdroszczę, bo podświadomie czuję, że właśnie to jest definicja prawdziwego szczęścia. Wy widzicie ludzi w związku i potraficie sobie wytłumaczyć, że ona pewnie go nie kocha, że jego życie to koszmar, że jest z nią, bo boi się być sam i niewzruszeni wracacie do swojej lepszej rzeczywistości. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąć ten poziom stoicyzmu.

#zwiazki #niebieskiepaski i w sumie #podroze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Muszę przyznać, że imponuje mi podejście użyt...

źródło: potential-partner

Pobierz
  • 17
Anonim (nie OP): Oni mówią ,,nie'' czy kobiety mówią im ,,nie''? Przypominam, że jesteś na portalu, na którym co drugi użytkownik zarabia 500 tysięcy dolarów miesięcznie za pracę zdalną oraz na portalu, na którym ludzie bojkotowali mundial w Katarze jednocześnie zawieszając serwery w trakcie wykonywania karnego przez Lewego. Hehe.


·
@mirko_anonim: podróżując samemu niejako sam się popychasz do poznawania nowych ludzi bo ciężko tak samemu ze sobą. Dużo dziewczyn też podróżuje samotnie. W hostelach można poznać niesamowitych ludzi, czasem przeżyć też miłosne uniesienia. Polecam spróbować w sezonie uderzyć do jakiegoś hostelu, nawet w Polsce, w innym mieście.
@mirko_anonim: A nie ma czego zazdrościć. Każdy wybiera własną drogę życiu. Ostatnio wracałem do domu z podróży i czekając na kolejny lot, sporo osób drzemało na ławeczkach w pojedynkę, bo podróżowali sami. Na innym lotnisku z powodu opóźnionego lotu linie lotnicze musiały ogarnąć nam hotel, to prawie cały autobus był osób podróżujących samotnie. Widziałem może tylko kilka par.
Tak więc nie ma jednorodnej definicji szczęścia, jednym pasuje jedno, innym co innego.
Anonim (nie OP): Bądźmy ze sobą szczerzy

Oni mówią ,,nie'' czy kobiety mówią im ,,nie''? Przypominam, że jesteś na portalu, na którym co drugi użytkownik zarabia 500 tysięcy dolarów miesięcznie za pracę zdalną oraz na portalu,


Z tej odpowiedzi wynika dokładnie taki wniosek i teza jaką stawiasz na początku. Czym ty się różnisz od nich? Sama wymyślasz jakieś głupoty i ich dyskredytujesz - mając na celu podważać wiarygodność, autorytet w oczach
@mirko_anonim: na tym portalu sami zaradni, samodzielni, bogaci ludzie. Nie wierz bajkom. To takie zaklinanie rzeczywistości. Człowiek nie jest samotną wyspą i potrzebuje ciepła, czułości czy wsparcia dla zdrowego funkcjonowania. Związek to bardzo ciężka praca, pełna kompromisów. Rozumny człowiek ogarnie i wie, że warto. Czego wszystkim i sobie życzę.
Anonim (nie OP): Nie wiem jakim cudem stoickie życie według czterech cnót platońskich i dychotomię kontroli przełożyłeś na…

Wy widzicie ludzi w związku i potraficie sobie wytłumaczyć, że ona pewnie go nie kocha, że jego życie to koszmar, że jest z nią


…jakieś mega ocenianie tego co ktoś zupełnie obcy czuje, gdybanie na temat ich życia i szukanie wymówek dla siebie w ten sposób xD

Generalnie cnota sprawiedliwości mówi o tym
Anonim (nie OP): Uwaga, krótki quiz.
Czy takie coś:

Wy widzicie ludzi w związku i potraficie sobie wytłumaczyć, że ona pewnie go nie kocha, że jego życie to koszmar, że jest z nią, bo boi się być sam


…to jest gdybanie o życiu innych i szukanie sobie wymówek na siłę które można potraktować cytatem a):

Im nie wychodzi więc szufladkują każdego pod swoje własne poglądy i doświadczenia


czy może raczej jest
Anonim (nie OP): > Dobra teraz treść do OPA tego wpisu.

Podoba mi się jak na początku oskarżasz różową o szufladkowanie ludzi, bo nie zgadza się ona z tym co napisał OP który wymyśla sobie jak widzi ludzi w związku „są nieszczęśliwi , ale po prostu boją się być sami” (czyli… hmm… takie trochę szufladkowanie ludzi?) - a potem piszesz kilkanaście paragrafów jak to teraz kobiety to to i tamto, używasz