Wpis z mikrobloga

Mamy tabliczki z informacjami i piktogramami nt. nie karmienia ptactwa chlebem w parkach i nad jeziorami? Pewnie jest ich za mało.
Mamy też kampanie informacyjne (np urzędów miast). Pewnie za mało peklu na nie poszło i nie doszło.
Mamy też apele ekspertów mniejszych lub większych. Pewnie zbyt mało wiarygodne.

Tak czy owak mimo tego wszystkiego, gdy nad akwenem zobaczycie, jak ktoś dokarmia kaczki, to pewnie właśnie chlebem.

ALE! Może warto najpierw dowiedzieć się, o co chodzi z tym zaprzestaniem schlebiania? Czy chleb jest taki zły? Jak postanowiłem, tak zrobiłem.

#gruparatowaniapoziomu #zima #dokarmianieptakow
adametto - Mamy tabliczki z informacjami i piktogramami nt. nie karmienia ptactwa chl...
  • 7
  • Odpowiedz
  • 4
@nilmerg

@adametto: ja polecam płatki owsiane, są tanie a wcinają je aż im się uszy trzęsą (no dobra, wiem, że nie mają uszu)


Pewnie już nie mają, bo im je wytrzęsły po płatkach owsianych
  • Odpowiedz
@adametto: No cóż, wybacz krytykę, ale to słabo dopracowany film.
Surowy ryż (który sugerujesz w filmie) nie jest najlepszym pomysłem. Ugotowany może być, ale Ty wrzuciłeś suchy ryż.
Poza tym nie rozumiem, dlaczego nie zaproponowałeś najbardziej dostępnego pokarmu, który na ogół jest wyrzucany choć codziennie ma go każdy w kuchni, czyli obierek po takich warzywach jak np. marchewka, albo np. liści z warzyw, których raczej nie jemy, np z kalafiora.
Zamiast
  • Odpowiedz
  • 0
@paramyksowiroza: Dzięki za ten komentarz, zawsze cenię jak ktoś ma inne zdanie i potrafi je uargumentować nie poprzestając na zwykłym "gunwo, sprawdź dokładniej dane".

Z tym, że zbierając materiały do każdego filmu staję przed dylematem czy przekazać wszystkie szczegóły schodząc niemal do atomu czy przedstawić jak najszersze spojrzenie na skonkretyzowany obszar. Zagadnienie dokarmiania ptactwa zimą to temat, o którym można by nagrać nawet całą serię filmów, ja uznałem że postawię na
  • Odpowiedz
@adametto: Ale mi nie chodzi o jakieś mityczne wybuchanie ptaków po ryżu :)
Surowy ryż jest po prostu obciążeniem dla układu pokarmowego takich ptaków.

Widzisz, problem polega na tym, że ludzie chcą:
1. dokarmiać ptaki wodne
2. ...ale najlepiej odpadkami.
No i tu jest problem, bo o ile te kampanie informacyjne i piktogramy czegoś zabraniają, to ludzie mają to gdzieś, bo coś się im zabiera i nie daje nic w zamian.
  • Odpowiedz