Wpis z mikrobloga

#narty #freeride
Mircy, siedzę teraz w Alpach z moimi standardowymi zjazdowymi nartami, no i kusi mnie wybrać się poza stok, ale przy tak głębokim i kopnym śniegu moje standardowe zjazdówki trochę się nie nadajā.

Nigdy nie bawiłem się we freeride. Chciałbym zaopatrzyć się na miejscu w jakieś niedrogie (na początek) freeridowe narty (ale żeby dało się też tym jeździć na wyjeżdżonych zagłodzonych trasach)

https://www.decathlon.pl/p/narty-rossignol-sender-90-pro-z-wiazaniami-xpress-10-gw/_/R-p-X8784676

Czy takie Rossignole zdadzą egzamin? Czy może dalej będą za wąskie na kopny śnieg?

Jest też marka własna Decathlonu "Wedze", ale nie wiem jak z jakością tego (bo marki własne rowerowe i turystyczne to Decathlon ma świetne, ale jak z nartami to nie wiem)
Jesteście w stanie coś polecić do tych 2-2,5k z wiązaniami na początek?
  • 5
  • Odpowiedz
Czy takie Rossignole zdadzą egzamin? Czy może dalej będą za wąskie na kopny śnieg?


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Występują różne rodzaje "kopnego śniegu". Dla jednego będzie ok 90mm dla innego i 100mm będzie mało. Teoretycznie taka narta pozwoli na jazdę w głębokim śniegu. Tylko to jest inny rodzaj jazdy niż na stoku. Jeśli jesteś na miejscu to idź do wypożyczalni. Od siebie polecam head kore93.
  • Odpowiedz