Wpis z mikrobloga

Wojciech Cejrowski i redaktor naczelny DoRzeszy powtarzają rosyjski spin o prześladowaniu czy wręcz rzekomej delegalizacji moskiewskiej cerkwi na Ukrainie. A, powołują się przy okazji na Tuckera Carlsona. Cejrowski od dawna robi za przekaźnik idei amerykańskiej MAGA-szurii i w ten sposób rosyjska propaganda dla rednecków i alt-rightu wraca rykoszetem do Polski.
link
#ukraina #rosja #ruskapropaganda #cejrowski
JPRW - Wojciech Cejrowski i redaktor naczelny DoRzeszy powtarzają rosyjski spin o prz...

źródło: 2020afe128

Pobierz
  • 21
i w ten sposób rosyjska propaganda dla rednecków i alt-rightu wraca rykoszetem do Polski


@JPRW: Przecież jego nikt od dawna nie traktuje poważnie, to tylko kopalnia beki nawet dla największych szurów jakich znam, a znam konkretnych xD
pamietam jak blisko 20 lat temu klocilem sie ze znajomymi ze cweljro to #!$%@? debil i mnie zakrzykiwali grupowo, ale jak to? przeciez taki swiatowy, super programy, super ksiazki pisze, dobrze gada. xd


@Ipsy: Na ile to prawda to nie wiem, ale ojciec mojego znajomego (rocznik się niby zgadza), mówił, że chodził z nim do szkoły i Cejrowski był typowym zjebem-popychadłem, którego nikt nie lubił. ;) Od zawsze Cejrowskiego cisnął, nawet
pamietam jak blisko 20 lat temu klocilem sie ze znajomymi ze cweljro to #!$%@? debil i mnie zakrzykiwali grupowo, ale jak to? przeciez taki swiatowy, super programy, super ksiazki pisze, dobrze gada. xd

@Ipsy: Ale wiesz, że takie gadanie dużo nie znaczy bo z czasem ludzie się zmieniają. Wystarczy popatrzeć na maxa kolonko. Kiedyś to był ok dziennikarz a teraz ma schizofrenię paranoidalną i #!$%@? smuty bez przerwy za które powinien
via Wykop
  • 0
@Nieszkodnik: Istnieją niezależnie od siebie Prawosławna Cerkiew Ukrainy (która dostała autokefalię czyli niezależność od patriarchy Konstantynopola) i Ukraińska Cerkiew Prawosławna (Patriarchatu Moskiewskiego). Co do tej moskiewskiej to zgłaszane są od dawna projekty zabronienia jej działalności jako organizacji faktycznie podległej Rosji. Jesienią zeszłego roku ukraiński parlament przyjął projekt dający taką możliwość na drodze sądowe, ale to było dopiero pierwsze czytanie, a drugiego na horyzoncie nie widać.
via Wykop
  • 0
@Nieszkodnik: Pewnie z Ławry Peczerskiej w Kijowie. To najważniejszy klasztor prawosławny na Ukrainie, taka ich Jasna Góra. Tylko on pozostaje własnością państwową, więc po prostu rozwiązano z cerkwią Patriarchatu Moskiewskiego umowę o dzierżawę.