Wpis z mikrobloga

Ustawa budżetowa została przyjęta przez Senat:
Artykuł na businessinsider.com.pl

Uruchamiamy szklaną kulę i prognozujemy następne kroki. Prezydent, co już chyba zapowiedział, prześlę ustawę do TK, który oczywiście stwierdzi niekonstytucyjność, przy jej uchwalaniu (bez wnikania czy słusznie, czy nie)
Tuskowa koalicja, oczywiście nie sam tusk, ale jakiś łapciuch na odstrzał (rączki rudego muszą być czyste) uzna, że TK jest nielegalne i nie przyjmują wyroku do wiadomości, na co znów na papierze toaletowym, by można później wytrzeć nim dupę, przedstawią gównoopinie i wyroki ETS, które w naszym systemie prawnym liczą się mniej niż owy papier do dupy.

Co to oznacza dla Polski?

Wygrywają pisiory z Dudą na czele, bo będzie miał za każdym razem powód, by blokować KAŻDĄ ustawę, przestawiając rząd z miejsca na rządzenie, w miejsce cieci pilnujących administrację, aż do wyborów na Prezydenta RP. Rudy też wygrywa, bo nic nie będzie musiał robić z tego co obiecał, prócz niecierpiących zwłoki i powagi RP spraw o tabletkach "dzień po spotkaniu z mokebe", czy wymianie "Pana Tadka" na "Somsiedzi" pana groSSa. Będzie ze smutną minką występował w "czystej wody" TVP, jak to on chciał, a zły Duda mu przeszkadza.

To są obaj wygrani... ej, ale kto w takim razie przegrywa?

Przegrywamy MY, Polacy. Reszta patusów, których tu przywiało na #famesejm , będą oczywiście wniebowzięci, gdy jedna ekipa rozjeżdża resztki państwa prawa i to zupełnie bez wysyłania "donejtów", którymi utrzymywali przez lata różnych magicalów, czy innych patocelebrytów. Marketing polityczny odrobił zadanie i nie umknęło im, co się dużej części społeczeństwa podoba. Podoba im się PATOCELEBRYCTWO, które wylewa się z TV i portali internetowych.

#polityka #sejm #famesejm #polska #bekazlewactwa #bekazpodludzi #bekazpisu
podatnik_fundator - Ustawa budżetowa została przyjęta przez Senat:
Artykuł na busines...

źródło: 148178

Pobierz
  • 15
@podatnik_fundator: Pozwolę się nie zgodzić. Duda i tak by wetował wszystko, obojętnie, czy budżet byłby uchwalony, czy nie. On nie potrzebuje do tego żadnej podkładki, i tak jest tylko pacynką, której skompromitować bardziej się nie da. A Tusk będzie odpalał kolejne komisje, obnażał skalę deprawacji i skłócał między sobą PiS tak długo, aż się tam zaczną wykruszać i sypać na siebie nawzajem. Szeregowi posłowie PiS prędzej czy później przejrzą na oczy,
PiS traci w nich 20-30 mandatów


@Reanef: Całkiem możliwe, ale też ryzykowne. Na tym pewnie wygrałoby POKO, ale straciły Lewica i Trzecia droga na ich rzecz i oni to wiedzą, więc wykluczam taki scenariusz. Nie wiem co by musiało się stać.
Pozwolę się nie zgodzić. Duda i tak by wetował wszystko


@kot_do_drzwi: Ja się znów nie zgodzę i są na to argumenty. Zawetował jedną ustawę, ale też jedną przepuścił, więc nie wiem, na czym opierasz swoją wizję. Tusk z premedytacją jednak wybrał drogę podziału, gdzie już wszelkie wątpliwości upadły i zależy mu na głębszym podziale w nadziei, że ugra na tym więcej. Oczywiście kosztem naszego kraju. Komisje będą mielić i mielić, ale
Zawetował jedną ustawę, ale też jedną przepuścił, więc nie wiem, na czym opierasz swoją wizję.


@podatnik_fundator: miałem na myśli, że podpisanie lub niepodpisanie ustawy budżetowej nie determinuje późniejszego zachowania Dudy - jeśli dostałby takie polecenie, to by wetował, nawet gdyby uznał budżet był podpisany. W ostatnich dniach pokazał, że jego deklaracje są nic nie warte ("nie ułaskawię drugi raz").

Tusk z premedytacją jednak wybrał drogę podziału


No ok, podziału lub po
Tusk, ani Hołownia nie atakowali prezydenta.


@kot_do_drzwi: Chyba oglądamy inne wydarzenia, bo to Tusk najpierw bezprawne zagrywki zrobił. Najpierw TV, a potem prokuratura, dając Dudzie jasny przekaz, gdzie go ma i gdzie ma prawo. Teraz już mamy pełnoskalowy konflikt.