Wpis z mikrobloga

Jak to jest z reputacja samochodów marki Renault? Kilka osób mi odradziło kupno samochodu tej firmy, że ponoć problem z późniejszą sprzedażą, problem z serwisem i awaryjne.
Przeglądam od tygodnia nowe samochody i nie ukrywam, ze najbardziej odpowiada mi pod kątem moich potrzeb Renault Captur. Mam na oku fajny niedrogi model z rocznika 2023 w hybrydzie. Hybrydowy jest droższy zaledwie o 5k od modelu z benzyną o którym myślałam. Samochód planuję sprzedać po kilku latach i wziąć kolejny leasing.
#renault #samochody #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
@inga: Renault teraz to jedna z lepszych marek jeśli chodzi o wykonanie i podejście producenta.
W poniedziałek odbieram nowe Renault i zastanawiam nad zamówieniem drugiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inga po doświadczeniach "rodzinnych" z kadjarem i koleosem wiem że nigdy się nie zbliże do Renault. Jak może się w 3-letnim aucie po 100k km rozlecieć tylny most w czasie normalnej jazdy to nie ogarniam. A Renault ma w nosie, bo "po gwarancji"

W kadjarze się wieszał infotainment to robili aktualizacje softu przez pół roku. Jak tylko skończyła się gwarancja to "można naprawić, trzeba wszystko wymienić za 6.5k". Bez ekranu nie tylko
  • Odpowiedz
@inga: leć obejrzeć i zweryfikuj auto w rzeczywistości. Ja byłem bardzo nakręcony jak ostatnio szukałem auta i praktycznie już oczami kupiłem Sportage, ale w rzeczywistości w ogóle mi to auto nie podeszło.

Finalnie zamówiłem Arkanę, na którą wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi (w ogóle w salonie Renault wylądowałem na szarym końcu) i na Captura też zerkałem, ale mimo wszystko nie skradł mojego serduszka. Zobaczymy co wyjdzie z tej przygody z
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@kimunyest95: Dzisiaj byłam w salonie, miałam jazdę testową i zdecydowałam się na kupno Captura. Miałam swój założony budżet i określone wymagania (nie chciałam przekroczyć 130 tys. bo potrzebuję po prostu mniejszego, lekko podwyższonego samochodu do miasta).
A Captur miał najfajniejszą konfigurację: automat, podgrzewana kierownica i fotele, czujniki przód/tył, naglosnienie bose, relingi, hybryda. Jedyne czego mi brakuje to aktywny tempomat, ale w trasę nie wyjeżdżam tak czesto, tak więc ujdzie ;)

W
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@kimunyest95: Miałam też jazdę Oplem Mokką, bo też brałam pod uwagę ten model, ale zniechęciło mnie zużycie paliwa. Podczas jazdy próbnej, gdzie wcale nie szalałam wykazało 10,5 litra zużycia. I tak sobie pomyślałam, ze jak kupię ten samochód, to będzie mi się włączała w przyszłości cebula przy planowaniu wyjazdów ( w sensie nie pojadę gdzieś dalej, bo drogo :P).
  • Odpowiedz
@inga: O! To gratulacje. U mnie akurat gwarancja na 5 lat lub 80k km była u dilera w gratisie, ale mimo wszystko uważam, że warto jeżeli możesz dokupić. Zwłaszcza w przypadku hybrydy, która jeszcze podobno cierpi na choroby wieku dziecięcego xd

Mi też sie Austral bardzo spodobał, ale dla pary to jest zbyt duże auto. Mimo wszystko robi dobre wrażenie.
  • Odpowiedz
@inga: Ja kupiłem we wrześniu Arkanę. Każda marka teraz tnie w #!$%@? ale przynajmniej w renault w niezłej cenie masz naprawde nieźle wyposażone auto.
  • Odpowiedz