Wpis z mikrobloga

@Przegrywek123: @Ziggy07: jasne, ale te korzyści nie wymagają finansowania ich na poziomie, na który normalny Mariusz (których notabene jest coraz więcej) na minimalnej musi pracować 168h tygodniowo


Czyli w sumie nie jesteś antyspołecznym socjopatą ;)

Tylko chodzi Ci o wielkość tego zasiłku. Wg. mnie powinien być na tkz poziomie minimum egzystencji, który ciężko realnie oszacować ze względu na zupełnie różny koszt życia w różnych miejscach kraju.
Jakby, nie wiem, mój szwagier, nagle stał się niezdolny do pracy, to oczywiste, że bym pomagał, również finansowo.


@Przegrywek123: No po tych komentarzach to widze jak pierwszy lecisz na drugi etat zeby 100% oddawac szwagrowi zeby mu zapewnic byt na tym samym poziomie, czy moze jednak bys chcial zeby cala rodzina oddawala po jakims % zeby kazdemu bylo latwiej? xD
no to musisz sobie kupić jakąś wyspę na własność i tam żyć


@Ziggy07: ale kłamczuszku dobrze wiesz, że to tak nie działa i jeżeli np. 10% Polaków by powiedziała odjebcie się, nie będziemy płacić podatków na służbę zdrowia czy zasiłki dla niepełnosprawnych, na pewno żadnego zusu, zostawcie nam mały podatek na drogi i elo, reszty nie będziemy ruszac, żadnego z tych systemów korzystać - to by policja już im wytłumaczyła, że
musicie dać, im się NALEŻY, niepełnosprawni są ważni w społeczeństwie (xD), daj, no daj, jeszcze to daj.


@Przegrywek123: W sumie to zabawne że nawet zwierzęta na które tak chętnie się powołujecie są w stanie zaakceptować fakt że pewnymi osobnikami trzeba się opiekować. Na przykład takie wilki nie zostawiają członka stada który stracił nogę i się nim opiekują.

Czy można dojść do wniosku, że konfiarze są głupsi od zwierząt?
@Mandarex: można, ale ja nie jestem konfiarzem XD

Zabawne to jest, jak wielki trybalizm plemienny jest w stanie wywołać JEDNA opinia odmienna od grupy. Zaszufladkować przeciwnika, dać go do grupy której nie lubię, zwyzywać, elo, dyskusja wygrana.

Wiem, że to może być szok, ale ludzie nie mają paczek poglądów zgodnych z partią. To że zgadzam się z jedną rzeczą, którą wygłosił akurat poseł konfy z mównicy, nie znaczy, że jestem konfiarzem.
@LifeReboot: true, knaga twardo wymusza swoje "prawo". Jesteś obywatelem, dopóki nam się to podoba, nie tobie. To abstrakcja, ale cóż. Zazwyczaj to bogatsze rejony burza się o marnowanie ich kasy, a państwo nie może sobie pozwolić na ich utratę bo nie będzie z czego finansować zachcianek biedniejszych. I tak to się toczy.
można, ale ja nie jestem konfiarzem XD


@Przegrywek123 Ulala, czyli można wywnioskować że ktoś o takich poglądach jest głupszy od zwierząt, no cóż, przynajmniej masz samoświadomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dobrze, że ci ulżyło, że obraziłeś randoma w internecie xD


@Przegrywek123: Wcale mi nie ulżyło, bo ten wpis pokazuje jak wiele ludzi nie rozumie czym jest życie w społeczeństwie co jest dość smutne.
@Mandarex: ależ rozumie, tylko niektórzy mają inny pogląd na to, czym powinna charakteryzować się "umowa społeczna" życia w społeczeństwie. Jeśli lubisz kolektywizm i stawiasz interes szeroko rozumianego społeczeństwa, ponad interes jednostki, to w Chinach bardzo się odnajdziesz. Na zachodzie jednak wyrośliśmy na zasadach liberalizmu, gdzie to wolność i indywidualizm jednostki jest najwyższą wartością.

Ergo, nie dla wszystkich "życie w społeczeństwie" to redystrybucja dóbr (niech najlepiej każdy ma tyle samo) i nie