Wpis z mikrobloga

Anegdota. W robocie pracowała z nami w zespole taka starsza (ok. 60 lat) "supervisor" jak to się ładnie nazywa w korpo teraz. Któregoś razu ktoś zagaduje, że bierze z żoną kredyt na mieszkanie.

A ona, że ohoho bardzo się dziwi, że ludzie teraz tak się zadłużają. Ona z mężem nigdy nie miała kredytu i swój obecny dom pobudowali za gotówkę, a i działkę też za gotówkę. No, ale do tego trzeba ciężkiej pracy, a młodzi teraz na gotowe i tak się zadłużają jak małpy jakieś.

No i wszyscy (znacznie młodzi od niej, po ok. 25-30 lat), że weź zarób teraz z 500 koła (tak wiem, śmieszna cena za mieszkanie obecnie, ale scena sprzed kilku ładnych lat xd) na mieszkanie w normalnym okresie. I pytamy skąd mieli tyle hajsu. A ona, że mąż dobrze zarabiał plus ... sprzedali mieszkanie, które mieli. A mieszkanie też za gotówkę kupili?

I ona, że nie, bo mąż z roboty dostał przydział. xDD

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #dom #heheszki #pracbaza #grazynacore
  • 95
@umcumcumcbejbe: bez jaj, zawody kiedyś: sprzedawca w sklepie, sprzedawca na mięsnym, kierowca taksówki. Dzisiaj z takich zawodów ledwo byś sie utrzymał w mieście w którym pracujesz nie mówiąc o odłożeniu pół bańki za najgorszą norę na obrzeżach XD

A wtedy ludzie jeszcze w tych zawodach tak naprawdę nie pracowali. Mój ojciec wspomina ze mojego dziadka "nie widział zeby do stanu wojennego wrócił z pracy trzeźwy a do 95 roku to sporadycznie".
@jamajskikanion: To mój dziadek już świętej pamięci niech mu ziemia lekką będzie to robił w gazowni w takim miejscu (jak opowiadal) gdzie tam weryfikowali przesył do ogrzewania czy coś takiego. Też ich tam bylo kilku zatrudnionych (trzech z tego co pamietam) a roboty to było dla jednego maks. A w tym czasie, zawsze też się rotowali, to dziadek i auto sobie poreperował, a to na działkę nutrię pojechał nakarmić, itd. I
wykopki i to wasze mityczne dostawanie za darmo mieszkań xD Przecież wasi rodzice nic nie dostali bo urodzili się po stanie wojennym. Roczniki pracujące w latach 70 to są waszymi dziadkami mitomani.


@inflacja_biedaku: za darmo nie, ale za 10% wyceny wg miasta (która była niższa niż rynkowa) już tak. I mówimy tu o wczesnych dwutysięcznych nie o prehistorii czy czołgach na ulicach. Te mieszkania są dzisiaj warte z 30 razy tyle
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.