Wpis z mikrobloga

nie pomagacie? To nie przeszkadzajcie!


zabrzmialo buracko..

@krzychu_kadetem_tera: nie czuj sie jakis lepszy moralnie i dobroduszny, że raz do roku dorzucisz 100 zl do swoich skladek na NFZ z ktorych zapewne nie korzystasz.. kazda akcja jest pomocna ale niektorzy wpadaja w przesadny samozachwyt zapominajac, ze akurat w dziedzienie zdrowia nawet setki mln zl to jest kropla w morzu budzetu nfz i kazdy pracujacy czlowiek regularnie odprowadzajacy skladki jest tu znacznie wiekszym
@hu-nows Tylko że budżet NFZ to jest coś co obsługuje większe spektrum ludzi, schorzeń, problemów a także utrzymuje też wiele służb np ratownictwo medyczne czy POZ w gotowości nawet jak z tego nie skorzystasz ty czy inni więc po co wyskakiwać z takim argumentem?
@krzychu_kadetem_tera: oj jak boli, oj jak boli.. zalosne

@sylwke3100 no i wlasnie szerokie spektrum dzialania nfz cenie bardziej niz jakis wybrany cel z ktorym nie ma sie jak identyfikowac i w dodatku to jest cel poteznie wspierany interwencja finansowa z budzetu UE

Dobroczynnosc w takiej formie, ze rzuce papierek i nara to jest zachodnie wygodnictwo ludzi ktorzy nie chca miec tak naprawde kontaktu z tymi ktorych wspieraja, chca sie tylko lepiej
@krzychu_kadetem_tera: nie moge uwierzyc, ze nie umiesz czytac, juz w drugim zdaniu poparlem wosp i napisalem, ze kazda taka akcja jest dobra.

Ja tu nie kpie z WOSP tylko takich napinaczy co szukaja atencji z racji udzialu w tej akcji. Wyobraz sobie scenariusz, gdy kazdy kto wrzuci banknot do skarbony Caritas albo pomoze w hospicjum biegnie sie tym "chwalic" do internetow.. normalni ludzie nie robią tego

charytatywnosc na pokaz nie zasluguje
@hu-nows

charytatywność na pokaz nie zasługuje na szacunek tylko kpinę


wytłumacz mi logikę w tym zdaniu. Czemu mam się nie pochwalić że udzielam się charytatywnie? Kiedy powiem o tym głośno jest szansa że ktoś znajomy czy rodzina też się dorzuci. Więc wartość dodana ode mnie może się powielić. Jest oczywiście szansa że ktoś się przez to zniechęci ale pewnie i tak by nie brał udziału kiedy bym nic nie powiedział. Bo nie
@Grizwold: logiki szukasz biedulku.. a dlaczego nie chwalisz sie, ze rocznie placisz nawet kilkadziesiat tysiecy PLN w podatkach i akcyzach na rzecz wszystkich potrzebujacych, moze jak sie pochwalisz to jest szansa, ze jakis znajomy lub rodzina sie dorzuci tj podejmie prace zamiast ssac zasilki. Cel bardzo szczytny, pomoc budzetowi panstwa, pomoc dzieciom i innym potrzebujacym. Wystarczajaca logika? To jest taka logika, ze stowka raz na rok na WOSP to znacznie za
@hu-nows Ale po kolei. Co jest złego w chwaleniu się że się udziela charytatywnie? Kto na tym traci? Gdzie jest minus bo dalej go nie widzę. Na razie to tylko Ty masz z tym problem i nadal nie widzę gdzie i czemu. Argument z podatkami i pracą nietrafiony. W ogóle nie wiem po co to wspomniałeś. Mówimy o akcji charytatywnej, nie podatkach. Stówa wrzucona to stówa więcej. Nie wrzucenie stówy to wynik