Wpis z mikrobloga

Liberalni przechodzą do partii liberalnych, konserwatyści obyczajowi do konserwatystów obyczjowych.


@scriptkitty: A kto w takim razie przechodzi do konserwatywno-liberalnej Konfederacji? Moim zdaniem mądrzy liberałowie i mądrzy konserwatyści.

zgadza się, chociażby spadochroniarze z PiSu jak Siarkowska, trzecia droga jak nic.


@sandal: Mówimy o elektoracie, a nie o działaczach. Poza tym Siarkowska nigdy nie była w PIS. Co więcej dla mnie to nawet Kaczyński i Tusk mogliby być w Konfederacji jeśliby tylko
@Jah00

Ale z tego wynika, że pisowscy wyborcy przechodzą w większości do Trzeciej Drogi, a nie do Konfederacji czyli to koalicja Trzeciopisu idąc twoim tokiem nazewnictwa

Co więcej dla mnie to nawet Kaczyński i Tusk mogliby być w Konfederacji jeśliby tylko walczyli o obniżenie podatków. Wojenki personalnie nie mają znaczenia, liczą się działania. Tylko polityczni dyletanci się podniecają takimi rzeczami jak transfery z partii do partii.


¯_(ツ)_/¯
: A kto w takim razie przechodzi do konserwatywno-liberalnej Konfederacji?


@Jah00: Konserwatyści. Wg mnie nie ma czegoś takiego jak liberalny konserwatysta bo te pojęcia się ze sobą kłócą. Jedno reprezentuje wolność i postępowość a drugie zacofanie.
@Jah00: @scriptkitty no nie wiem czy do 3D, bardziej idą w niezdecydowanych, przeciętny wyborca PiS mimo iż ma konserwatywne światopoglądowo poglądy to na pewno nie zagłosuje na libków ani tym bardziej na Mentzena, który walnie protokołem 1% o likwidacji ZUSu, który dla przeciętnego wyborcy PiS jest takim samym szokiem jakim jest podwyższenie wieku emerytalnego xD
przecież twoje peło ma w opisie na wikipedii liberalny konserwatyzm.


@bastek66: Nie ma w pełni liberalnej partii więc biorę co najbliższe. W porównaniu z Konfą konserwatyzmu w PO jest dużo mniej.
to ile projektów ustaw obniżających podatki już to wspaniałe ugrupowanie złożyło?


@Schwarzenberger: Co najmniej kilka. Żaden nie został poddany pod głosowanie. Ani w zeszłej, ani w tej kadencji.