Wpis z mikrobloga

Konserwatyści. Wg mnie nie ma czegoś takiego jak liberalny konserwatysta bo te pojęcia się ze sobą kłócą. Jedno reprezentuje wolność i postępowość a drugie zacofanie.


@scriptkitty: Czyli korwinizm nie istnieje wg ciebie? Zabawny pogląd. Widać, że nie masz zbyt dużego pojęcia o polityce. Nie ma wolności bez odpowiedzialności. Ten konserwatyzm wynika wprost z wolności, to nie tylko się ze sobą nie kłóci, ale jedno nie może istnieć bez drugiego i jest
no nie wiem czy do 3D, bardziej idą w niezdecydowanych, przeciętny wyborca PiS mimo iż ma konserwatywne światopoglądowo poglądy to na pewno nie zagłosuje na libków ani tym bardziej na Mentzena,


@NaczelnyWoody: Zdecydowanie przeceniasz inteligencję wyborców. Jeżeli jakaś partia rośnie to zawsze kosztem innej. Niezdecydowani to przeważnie ci, którzy polityką się nie interesują i zazwyczaj nie głosują, albo głosują przypadkowo. Sondaże pokazują jasno, że PIS traci, a 3D zyskuje. To nic
Czyli korwinizm nie istnieje wg ciebie?


@Jah00: Sugerujesz, że nic opartego na głupocie nie może istnieć? Ja tego nie powiedziałem.

Konserwatyzm obyczajowy konfederacji wynika z chrześcijaństwa, w którym poddaństwo jest wymagane. Więc jest zaprzeczeniem wolności.
@scriptkitty: Nic z tego co napisałeś nie jest prawdą.

Ja tego nie powiedziałem.


@scriptkitty: Napisałeś cytuję: "Wg mnie nie ma czegoś takiego jak liberalny konserwatysta".

Konserwatyzm obyczajowy konfederacji wynika z chrześcijaństwa


@scriptkitty: Żaden konserwatywny postulat Konfederacji nie wynika z żadnej religii. Wszystkie wynikają z wolności i jej ochrony. Np. zakaz aborcji to tylko przyznanie każdemu niewinnemu człowiekowi prawa do życia. Konserwatywne postulaty, które godziłyby w wolność są odrzucane.
Żaden konserwatywny postulat Konfederacji nie wynika z żadnej religii. Wszystkie wynikają z wolności i jej ochrony. Np. zakaz aborcji to tylko przyznanie każdemu niewinnemu człowiekowi prawa do życia. Konserwatywne postulaty, które godziłyby w wolność są odrzucane.


@Jah00: Nie obchodzi mnie co mają w programie. Ważniejsze co mówią i robią członkowie tej partii - przykładem niech będzie poparcie zakazu handlu w niedzielę.

Ten przykład bardzo dobrze pokazuje niekompatybilność tych idei. Konserwatysta będzie
przykładem niech będzie poparcie zakazu handlu w niedzielę.


@scriptkitty: Zły przykład, bo nie ma takiego poparcia. Po prostu ci, którzy to popierają nie są konserwatywnymi liberałami, tylko zwykłymi konserwatystami. W Konfederacji głosy rozkładają się mniej więcej po połowie. Ja oczywiście jestem zdecydowanie przeciw zakazowi.
Zły przykład, bo nie ma takiego poparcia.

W Konfederacji głosy rozkładają się mniej więcej po połowie


@Jah00: Aha, czyli nie ma ale jest.

Stąd się bierze ta dychotomia - albo masz pogląd liberalny albo konserwatywny w tej sprawie. Nie da się tego pogodzić.
@scriptkitty: Konserwatywni liberałowie mają w tej sprawie pogląd liberalny, a konserwatyści obyczajowi - konserwatywny. Czego nie rozumiesz? Różnice w poglądach na pewne sprawy są czymś normalnym, zwłaszcza że Konfederacja to trzy różne partie. Gdyby się we wszystkim zgadzali to byliby w jednej partii. Gdyby tylko Konfederacja była w sejmie to zakaz handlu w niedzielę nigdy nie zostałby wprowadzony, a jeżeli rządzi PIS albo PO to ten zakaz będzie. Więc dla mnie