Wpis z mikrobloga

Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych użytkowników, którzy nie pozwolą wcisnąć sobie kitu™, nie jest prawdą, że media milczą o możliwym wybuchu wojny domowej w USA. Są media, które ten temat relacjonują obszernie, szczegółowo i z wielkim zapałem - są to media rosyjskie.

"W USA dojrzewa druga wojna secesyjna" - wprowadza nas w temat sam Dmitrij Kisielow szef państwowego holdingu medialnego Rossija Siegodnia

"USA są na skraju wojny domowej: Teksas i 25 innych stanów zbuntowało się przeciwko Waszyngtonowi" - donosi Komsomoskaja Prawda

"Już wkrótce godzina W: ekspert nazywa wojnę domową w USA nieuniknioną" - nie ma żadnych wątpliwości topwar.ru

"USA na krawędzi wojny domowej? Dlaczego zbuntowany Teksas chce niepodległości" - wyjaśnia czytelnikom zagadnienie portal news.ru

"Druga wojna secesyjna: co próba odłączenia się od Stanów Zjednoczonych będzie oznaczać dla Teksasu?" - rozważa możliwe scenariusze Wieczernaja Moskwa

"Politolog podał powód, dla którego w Stanach Zjednoczonych może wybuchnąć wojna domowa" - Portal gazeta.ru serwuje nam poważną analitykę. Spoiler: wojna domowa to oczywiście spisek Bidena i demokratów.

I na deser agencja TASS cytująca Dmitrija Miediwiediewa, który jak zwykle trzeźwo i przytomnie prognozuje powstanie Teksańskiej Republiki Ludowej.
___

A teraz zastanówmy się wspólnie: jaka może być przyczyna, że tak szalenie istotny dla losów całej planety temat jak możliwy wybuch wojny domowej w światowym mocarstwie jest nieobecny w BBC, CNN czy Die Welt? Dlaczego poruszają go za to te same środki masowego przekazu, które niedawno karmiły nas wieściami o tajnych amerykańskich biolaboratoriach na Ukrainie i sfingowaniu masakry w Buczy?

Możliwe oczywiście, że jest to po prostu kolejna zmowa milczenia złowrogiego mainstreamu, żeby prać ludziom mózgi i ukrywać Prawdę przez wielkie P. Dobrze zatem, że ponad trzystu użytkowników postanowiło się temu przeciwstawić, włączyć myślenie i wykopać trzyakapitowy tekst z blogu niejakiego kemira w Salonie24.pl.


#usa #rosja #ruskapropaganda #ukraina #bekazwykopkow
JPRW - Wbrew temu, co możemy przeczytać na stronie głównej portalu dla świadomych uży...

źródło: pelikany_czasem_żywią_sie_padliną

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
Ewentualnie możemy też mieć do czynienia z kolejną rosyjską kampanią dezinformacyjną adresowaną do szerokiego grona pelikanów


@JPRW: eee, Rosjanie nigdy by tego nie zrobili
  • Odpowiedz
@JPRW: Jakiś niszowy bloger co w dwa dni wyłapał 5 lajków jest dla ciebie dowodem ruskiej zmowy i propagandy, tak? Dobrze rozumiem. Oczywiście wiem, że cie nie przekonam w twoim zacietrzewieniu. Ale jeżeli kryzys na granicy z Meksykiem jest wymysłem ruskiej propagandy, ruskim kłamstwem i mydleniem oczu, to dlaczego Republikanie w Kongresie blokują pomoc finansową dla Ukrainy? Czy oni też czytają tylko ruskie media?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 42
@Wilczynski: Niszowy bloger, który ze swoim #!$%@? o wojnie domowej wyłapała 350 wykopów prosto na główną jest co najmniej dowodem na istnienie bezmózgich pelikanów gotowych łyknąć każdą brednię. No kto jak kto, ale ty powinieneś to bez problemu zrozumieć.

Ale jeżeli kryzys na granicy z Meksykiem jest wymysłem ruskiej propagandy


@Wilczynski: Nie udawajcie towarzyszu głupszego niż jesteście, bo nie dacie rady. Kryzys na granicy jest faktem, wymysłem ruskiej propagandy jest
  • Odpowiedz
@JPRW: Przeceniasz wykop jako narzędzie kreowania opinii. Ale dobrze. Śledź i demaskuj tę ruską agenturę. Od wykopu po kongres. Wszędzie tylko ruscy, wszędzie szury i wariaci....eeech....kiedy zachód sie obudzi i zrozumie te twoją prawdę?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 20
Przeceniasz wykop jako narzędzie kreowania opinii.


@Wilczynski: To ty gubisz wątek, po przeczytaniu trzech słów. Ja nigdzie nie napisałem, że ten portal ze śmiesznymi kacapami ma jakiekolwiek znaczenie dla kreowania opinii. Mylisz skutek z przyczyną - główna wykopu wygląda tak jak wygląda, bo istnieje masa przygłupów czytających pierwsze zdanie nagłówka tekstu. Ale masz rację, że upominasz się o docenienie swojej pracy: rola dzbanów wrzucających te nagłówki z upośledzonym komentarzem też jest
  • Odpowiedz
@Viscop: to niemożliwe. Na alicli (dobrze napisałem?) jest wiele profil Karola Wojtyły vel Jana Pawła II, więc musi być tam wysoki poziom debaty.
  • Odpowiedz
Na alicli (dobrze napisałem?) jest wiele profil Karola Wojtyły vel Jana Pawła II


@PanPeno: Kiedyś tak było, niestety właściciele al-bicli postanowili zbanować papieży, więc poziom dyskusji znacznie spadł.
  • Odpowiedz
@JPRW: zawsze mnie to zastanawiało jak bardzo rosja dba o przepływ (ewentualne tworzenie) "informacji", zwłaszcza związanych z wyolbrzymianiem problemów świata zachodniego, zupełnie przypadkowo marginalizując rozpie^^^ jaki mają na własnym podwórku

należy docenić ich gest, bo jak widać bardzo się o nas martwią swoim własnym kosztem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JPRW: Oczywiście, że wysmiewam nagłówki mainstreamu i absurdalną propagandę. Własnie dlatego, że jest absurdalna. Myślę też, że spadek nastrojów proukraińskich jest właśnie przez takich bulterierów propagandowych jak ty i tobie podobni. Którzy wściekle atakują każdego kto ma nieco inne zdanie. Bluzgami nikt nikogo nigdy nie przekonał. Im bardziej wyzywasz, tym bardziej przegrywasz.
A po raz kolejny coś co było "ruską narracją" staje się faktem.
A jeżeli denerwują cie moje posty, to
  • Odpowiedz