Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwecja?

Singiel here i szukam czegoś nowego, chce zacząć od nowa i podoba mi się skandynawski klimat jednak nigdy tam nie mieszkając na dłużej nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości. Szukam tego co każdy na #emigracja czyli dobrej jakości życia, nie wiem miłych, pomocnych ludzi, możliwości, itd. Nie jestem typem imprezowicza i z jednej strony lubię być sam, z drugiej czasem mam ochotę nawiązywać nowe znajomości.

#praca #pracait #it #programowanie #programista15k #skandynawia #norweski #szwedzki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwe...

źródło: rtiE6p2NbvEPz53NmRa7jTLtKqmMVswN

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w obu państwach życie jest OK, ale nie masz co liczyć na znajomości. Zwłaszcza jak nie znasz języka. Jak przeprowadzisz się z rodziną, to spoko, ale jak sam, to IMO nie ma sensu. Norwegia OK jak chcesz coś odłożyć i wrócić.
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: Z mojego doświadczenia powiem, że nie będzie miał. Jechać z drugą połówką, rodziną albo wcale.
@mirko_anonim No i tak jak mówią, raczej nastaw się na naukę języka żeby nie być aż tak bardzo "podczłowiekiem" :)
  • Odpowiedz
podoba mi się skandynawski klimat

nigdy tam nie mieszkając na dłużej

miłych, pomocnych ludzi


@mirko_anonim:
Brzmi jak przepis na katastrofe ( ͡° ͜ʖ ͡°) <machajacy Papiez>
Skandynawia [Norwegia raczej bardziej, Szwecja chyba mniej] jest bardzo trudna spolecznie, na reddicie jak poszukac to sami lokalsi narzekaja ze trudno zlapac im znajomych. Ty mozesz jechac pozytywnie nastawiony, chcac sie integrowac, ale co jesli to lokalsi nie chca bys sie
  • Odpowiedz
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich oczywiście, to będzie długi proces, tylko dla wytrwałych. Ja bym nie dał rady, byłem z ciekawości coś tam odłożyłem ale raczej bym znów nie chciał z uwagi na pogodę której mi tak bardzo brakuje nawet w Polsce...
  • Odpowiedz
podoba mi się skandynawski klimat jednak nigdy tam nie mieszkając na dłużej


@mirko_anonim: Krótko musiałeś mieszkać. Jeśli jednym z czynników jest dobra jakość życia, to szukaj miejsca gdzie jest przede wszystkim dużo słońca.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chyba o realiach życia w takiej Norwegii, to się nasłuchałeś z opowieści Seby pod żabką, który jeździ tam do pracy na dwa miesiące w roku, bo na pewno nie znajdziesz w tym kraju niczego, co wypisałeś w swoich oczekiwaniach xD
  • Odpowiedz
tak o integracji. W moim przypadku myślę że nie byłoby warto.


@paw39: lapie. Coz, jak leciales z zalozeniem tylko odlozenia to faktycznie nie bylo sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska nie, klimat kiepski


@lunaexoriens: a co jest takiego zlego w polskim klimacie? Bo jedyna ewidentna wade jaka widze to duza ilosc smogu, ale poza tym?

chyba o realiach życia w takiej Norwegii, to się nasłuchałeś z
  • Odpowiedz