Wpis z mikrobloga

Wykop po raz drugi skasował mój poradnik dotyczący pierwszego tripa po LSD/ grzybach. Nie dostałem ani żadnej informacji o tym, że został zdjęty ani powodu dla którego się to stało. Miał on na celu jedynie informować ludzi jak można bezpiecznie obchodzić się z tymi substancjami i redukować ryzyko, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Nie wiem czego w Polsce jest takie podejście, a w pobliskiej Holandii normalnie kanały youtubowe typu Drugslab dostają jeszcze dotację za pomoc w informowaniu społeczeństwa i redukowaniu szkód biorąc przed kamerą różne środki xD (swoją drogą polecam ich kanał dla znających angielski)

W każdym razie trzeci raz już nie mam zamiaru tego dodawać, jak ktoś sobie nie zapisał albo nie miał okazji przeczytać tego wpisu to chętnym mogę go podesłać na pw.

#jegertilbake #narkotykizawszespoko #lsd #grzyby #poradnik
  • 54
  • Odpowiedz
No to trzeba będzie wklejać aż im się znudzi:

Poradnik dla osób biorących LSD lub grzyby halucynogenne pierwszy raz (repost)

Wklejam ponownie swój stary wpis, zmodyfikowalem go tak, zeby spelnial juz regulamin wykopu i nie byl narazony na usuniecie. Jesli zostales podwojnie zawolany to zignoruj go i sory za spam.

#jegertilbake - mój tag do obserwowania/ czarnolistowania

W końcu się wziąłem za napisane poradnika, który obiecałem już pół roku temu. Z uwagi
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Masakra, współczuję. Sam myślałem o kanale edukacyjnym, na którym można by rozwiać trochę mitów, podzielić się tą mistyczną wiedzą o używkach, ale niestety pod tym względem cały czas mamy średniowiecze.
  • Odpowiedz
Nie wiem czego w Polsce jest takie podejście


@jegertilbake: na reklame i promocje narkotyków w polsce jest paragraf. zaskakuje cie to że moderacja kasuje ci to kasuje?

Miał on na celu jedynie informować ludzi jak można bezpiecznie obchodzić się z tymi substancjami i redukować ryzyko


to teraz opowiedz o tym ile ćpania sprzedałeś dzięki swoim wpisom na wykopie :P
  • Odpowiedz
@jegertilbake pomijając aspekt harm reduction, który w polskiej kulturze spożywania substancji psychoaktywnych nie istnieje, to twój post można traktować jako próba normalizowania i racjonalizowania spożywania silnych substancji psychoaktywnych, które w niewłaściwych rękach mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji. Doceniam wkład w społeczność, ale ćpanie to ćpanie. Robienie z siebie na siłę wykopowego szamana powinno skończyć się banem.

P.S. Nie wspomniałeś nic o HPPD czy syndromie serotoninowym, pominę aspekt bad tripa, który potraktowałeś lakonicznie,
  • Odpowiedz
@jegertilbake wklejam definicję HPPD i syndromu serotoninowego, gdyby znaleźli się śmiałkowie do maratonów z LSD i grzybami lub chętni na nagłe zastąpienie terapii SSRI, wyżej wspomnianymi substancjami:

HPPD, czyli zespół trwałego poobrazowania po halucynogenach (ang. Hallucinogen Persisting Perception Disorder), to zaburzenie charakteryzujące się powtarzaniem się doświadczeń percepcyjnych, które pojawiły się w trakcie epizodu halucynogenowego, mimo braku ponownego przyjmowania substancji. Objawy HPPD mogą być bardzo różnorodne i obejmują:

Wizualne zmiany:
Flashbacki, czyli powracające
  • Odpowiedz