Wpis z mikrobloga

Od 10 dni robię sobie 16\8 a w okienku żywieniowym staram się nie opychać i trzymać michę. Nigdy nocami nie czułem głodu (po za popijawami oczywiście) dlatego jakoś naturalnie mi to przyszło i w sumie w ogóle mi to nie przeszkadza. W zeszłym roku chodziłem na siłownię, przestałem w połowie listopada bo jakieś choróbstwa się do mnie przyczepiły i dopiero teraz zaczęło mnie puszczać więc planuję powrót.

Na siłce lecę FBW sakera + cardio na worku po którym jestem mokry jak szmata, 2-3 x w tygodniu. Fajerweków w wynikach nie ma, ale nie cisnę żeby być koksem tylko żeby się dobrze czuć i nie zdziadzieć szczególnie że mam siedzącą pracę i mało ruchu w życiu.
110 kg 5x5 - martwy ciąg
70 kg 5x5 - przysiady
70 kg 5x5 - klata
15 kg 5x5 - bicek
75 kg 5x5 - wyciskanie żołnierksie
85 kg 5x5 - wiosłowanie w pochyleniu
plus wiadomo, łydy, triceps, allahy, podciąganie, itp
Jak się dłuższe dni zrobią planuję też zacząć biegać jakieś dystanse 5-10km 1-2 x tygodniowo (przestałem jesienią zeszłego roku, jak się pogoda zesrała).
Suple jakie biorę to białko + kreatyna + wit D

Aktualna waga to 100kg przy 186cm (37 lat), sylwetka lekko ulana bez widocznych mięśni (boczki się wylewają).

Dam radę tym trybem do wakacji zjechać na jakieś 85kg i utrzymać jakiś wygląd na który pracuję na siłowni?
Macie jakieś wskazówki, porady itp?

#odchudzanie #silownia #mikrokoksy #dieta
  • 24
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: pewnie byś dał radę spokojnie zrzucić 15kg, ale to będzie na okres 5 miesięcy deficyt średni 700 kcal, więc mięsień zdecydowanie też spadnie jak będziesz tak szybko redukował

jak byś rozłożył na 7-9mc to dużo łatwiej, zrobisz sobie też dwie przerwy po 2 tyg od odchudzania na resecik i będzie elegancko tłuszcz szedł, musisz sobie tylko zapotrzebowanie wyliczyć i pilnować kcal i białek (heehee), mniej mięśnia spadnie. O wiszącą skórę
  • Odpowiedz
@atol: w sumie te 85 kg to takie umowne, po prostu mam wrażenie że ta waga będzie OK, ale być może 90kg starczy w zupełnosci.
Jak w ogóle się ma 16\8 do siłowni? Ma to sens w ogóle? Przecież przez 16 godzin mięśnie paliwa nie będą miały, co nie?
  • Odpowiedz
Jak w ogóle się ma 16\8 do siłowni? Ma to sens w ogóle? Przecież przez 16 godzin mięśnie paliwa nie będą miały, co nie?


@swecy_mje_plendzo: Nieoptymalne, ale spokojnie można rosnąć albo utrzymać masę, zwłaszcza na takim etapie jak jesteś. Tylko pilnuj, żeby na początku i końcu okna się dobrze nażreć białka.

*paliwo to zawsze mają, bo jakby Ci spadła glukoza za nisko to byś zapadł w śpiączkę. Tylko budulca nie mają
  • Odpowiedz
2400kcal dziennie staram się nie przekraczać


@swecy_mje_plendzo: Matematycznie masz zapotrzebowanie na jakieś 3000 kcal. 600 kcal deficytu x 160 dni = 96kkcal. 1 kg sadła 7200 kcal, więc teoretycznie 13,3 kg a nie 15 kg. I to licząc na teraz, a wraz z wagą spadnie Ci też zapotrzebowanie kaloryczne (przy 90 kg o jakieś 100-200kcal).

Zejdzie Ci też trochę wody, ale zbudujesz też trochę mięśnia - jeżeli już wcześniej krótko chodziłeś
  • Odpowiedz
@atol:

więc mięsień zdecydowanie też spadnie jak będziesz tak szybko redukował


Podobno spadek mięśni nie zależy od wielkości deficytu, ani długości redukcji. Najważniejsza jest odpowiednia ilosć białka i trening siłowi.

Zresztą przeważają opinie, że lepsza w kontekścue zachowanai mięsni jest krótka, ale i intensywna redukcja z dużem deficytem, niż powole redukowanie np przez 10 miesięcy
  • Odpowiedz