Wpis z mikrobloga

Nie kumam tego hype na nieruchomości.
Każdy ledwo urośnie musi mieć mieszkanie/dom? A gdzie do tej pory mieszkali? Chyba nie pod mostem.

U mnie we wsi 5/6 domów z rzędu gdzie zostali sami rodzice a dzieci poszły a cała góra domu stoi pusta i marnuje się. A gdyby ją wykorzystać?

Oni wola wziąć po same kule: 600k kredytu a do splacenia 900k.
Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.

Ja osobiście wolę odkładać co roku i jak mnie będzie stać to kupie. Napychajcie nadal bańke flipa a oni Was gola do zera jak dzieci.

#kredythipoteczny #ekonomia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #finanse
  • 105
@TomdeX:

może jeszcze powiesz, że jesteś bliżej kupna niż dalej? Przecież ceny na rynku tak fruną do góry, że szybciej umrzesz niż odłożysz kasę na mieszkanie. Odłożyć to sobie możesz jedynie na wkład własny.


W sumie, u siebie na wsi, albo w innym pierdziszewie pewnie kupi bez problemu, bo demografia jest nieubłagana i poza miastami wojewódzkimi, czy turystycznymi ceny w końcu muszą spaść drastycznie, podobnie jak to ma miało miejsce np.
I crème de la crème: mieszkanie że starymj to w 90% #!$%@? dramat xD Zero wolności, własnych decyzji, #!$%@? się starych do wszystkiego, niszczenie własnych dzieci, ich małżeństw i wnuków przez tych starych dziadów.


@Krzysztof53647: Kiedyś na wsiach w jednym domu mieszkało 3-4 pokolenia ale pewnie właśnie przez brak możliwość postawienia własnego domu.
Oni wola wziąć po same kule: 600k kredytu a do splacenia 900k.

Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.


@blackghost: ktoś już pewnie to wyliczył, ale taki szybki orientacyjny reality check przy założeniu, że 'oni' mają 20% wkładu (150k), czyli cena mieszkania to 750k (czyli ok 60m w default city) i kredyt na 25 lat:
-
@blackghost: i właśnie czytając takie komentarze na wykopie jestem za obowiązkami lekcjami ekonomii w szkołach. Potem nie byłoby takich głupich komentarzy w internecie jak Twój. W Krakowie 50m2 mieszkanie u dewelopera w 2019 to było średnio 300 tysięcy. Dzisiaj jest to 700. Powiedz mi, ile zaoszczędziłeś w ostatnie 5 lat? ;)

A, powiedz mi jeszcze, ile przez te 5 lat zapłacisz w Krakowie komuś za wynajem 50m2 (bo do tego czasu
@blackghost: Ludzie migrują do miast, to proces globalny, znany od dekad. Dlatego domy na wsiach stoją puste lub prawie puste. A odkładając co rok i czekając, aż będziesz miał na swój dom lub swoje mieszkanie może się okazać, że nie będziesz miał nigdy. Wystarczy że odkładasz wolniej niż rosną ceny, o co dosyć prosto.
@blackghost: To jest Wykop. Tutaj ludzie zarabiają po 15k MINIMALNIE. Tacy jak oni zwiedzają świat, jedzą w drogich restauracjach, mają samochody z salonu. Ty myślisz że oni będą mieszkać na jakieś zapyziałej wsi gdzie nie ma na co wydawać ogromnych pieniędzy które zarabiają?
@blackghost a co do spłacania kapitału to jest tak obliczone że dokładnie po 30 latach spłacisz całość.

Na początku płacisz 80-90% odsetek i 10-20% kapitału, a im więcej spłacisz kapitału tym mniejsze masz odsetki, więc stosunek odsetek do kapitału ulega zmianie przy każdej racie i w pewnym momencie jest 90% kapitału i 10% odsetek.