Wpis z mikrobloga

#rower
czesc mam taki rower i musze wymieniać caly napęd bo juz kaplica, w archiwum allegro jest tylko ogolne info o grupie Shimano Alivio. Jaki napede bedzie do tego pasował
bo nie wiem czego szukac zeby to dzialalo, chcialem moze troche upgrade zrobic?
z gory dzieki za kazde info


2016!!! KING OF THE ROAD LAZARO INTEGRAL V3 ALIVIO
https://archiwum.allegro.pl/oferta/2016-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-alivio-i6832617480.html
mateja888 - #rower 
czesc mam taki rower i musze wymieniać caly napęd bo juz kaplica,...

źródło: IMG_20240204_111724

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@mateja888 ogolnie to starsze napędy altus/acera/alivio są mocno kompatybilne ze sobą, jak się rozpiętość i ililosc rzędów zgadza to na 99% będzie to współgrać.
  • Odpowiedz
@mateja888 Do 9 rzędów będzie dość droga korba XD Lekko licząc w serwisie za części i wymianę napędu wezmą tyle ile właśnie jest wart ten rower a nadal to będzie start rower wart 500zl tyle że z nowymi częściami. Jeżeli już to musiałbyś robić sam i trzeba policzyć czy jest sens i ile chcesz wyłożyć bo może się okazać że dołożysz niedużo a masz nowy rower xD
  • Odpowiedz
@mateja888: Wyczyść wszystko, zmień linki i pancerze, łańcuch, kasetę, ewentualnie kółeczka w wózku tylnej przerzutki i same blaty, bo korbę masz rozbieralną. (Jeżeli i tak jeździsz tylko na środkowym blacie, to zrobienie przy okazji budżetowego napędu 1x9 jest dobrym pomysłem.) Jeżeli nic nie jest pogięte, czy pęknięte to problemy ze zmianą biegów wynikają raczej z zasyfienia i starych linek.
  • Odpowiedz