Wpis z mikrobloga

  • 0
@its_over_for_chlop na sprzęt z tego sezonu już się zaczynają, ale lepiej poszukać czegoś z poprzednich lat.
Dobrze kminisz, jak chcesz zjeżdżać po stoku, to kup narty zjazdowe :) a tak serio to jak zaczynasz to najlepiej narty AllRound.
I pomysł też o butach, nawet w pierwszej kolejności.
  • Odpowiedz
  • 1
@its_over_for_chlop to zależy, jak pójdziesz do sklepu to wydasz majątek. Np najtańsze nowe buty w sklepie to minimum 500zl, jakieś przyzwoite 1000, dobre 1500, a na OLX można zajebiste nowe wychaczyc za 800 np:
https://www.olx.pl/d/oferta/head-kore-27-5-buty-skiturowe-CID767-IDXYBbH.html
Piszą że skitourowe, ale to normalne buty z możliwością chodzenia, niczym nie ustępują zjazdowym. Sam posiadam tego typu buty.
Jedynie musisz patrzeć żeby w nartach były Wiązania kompatybilne z gripwalk, ale poza grupa nart dla zawodników to
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: nie wiem jak taktownie to ująć, ale nie zgadzam się z opinią @melba. Nie kupuj broń boże butów które są akurat tanie. O używanych
nawet nie wspominam. Proponuję znaleźć sklep w którym dobiorą Ci buty + jakaś gotową wkładkę. Celowałbym w jakieś buty z flexem około 100. Gdy już będziesz miał dobre buty spróbuj sobie z wypożyczalni kilka potencjalnych nart i dopiero po objeżdżniu kup.
  • Odpowiedz
@melba: no butow narciarskich na OLX to bym nie kupowal. przeciez to trzeba przymierzyc z 10 par, bo jedni maja stope grubsza inni ciensza. rozmiary nawet jak sa podawane w cm to roznia sie u roznych producentow. takze moim zdaniem warto raz zainwestowac w dobre buty kupic w pro sklepie gdzie od razu zrobia Ci bootfitting i masz fajny but na dobrych pare sezonow. mowie z perspektywy ponad 30 sezonow na
  • Odpowiedz
  • 0
@borjaki @Piotr--K jedno nie wyklucza drugiego. Na OLX też są sklepy, z większym asortyme tem gdzie możesz się umówić i poprzymierzac.
Inna sprawa mierzenie 10 par, moim zdaniem nie majmniejszego sensu, maks 3-4. Tak samo nie ma sensu siedzenie w tych butach w sklepie godzinę hak to niektórzy radzą.
Też trochę na nartach pojeździłem i też wiem co to źle dobrane buty. Z tym że właśnie tak mi je dobrali w sklepie,
  • Odpowiedz
@melba: musisz mieć typoszereg żeby zmierzyć i minimalnie większe i minimalnie mniejsze, w przypadku okazji zazwyczaj to ostatnia para. ja również uważam ze siedzenie godzinę nie ma sensu bo nie oddaje to warunków jakbyś jeździł. chyba najlepszym wyznacznikiem dobrego sklepu jest miejsce gdzie nie boja się dobrać Ci przymałe buty bo są w stanie je rozciągnąć i odbarczyć.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: nie słuchaj Melby, trzeba mieć ostro w głowie żeby polecać buty nie-zjazdowe na pierwsze. Najpierw wybierz się do przynajmniej dwóch sklepów gdzie z pomocą bootfitter określisz swój rozmiar. Może się okazać że długość buta nie jest przeszkoda ale np masz wąską stopę i but będzie ci latał. Nie kupuj używanych butów, można kupić buty w swoim rozmiarze, w ogarniętym flexie, zjazdówki typowe za naprawdę 600-800 złotych nawet. Daj znać jak
  • Odpowiedz
Jednym z polecanych sklepów online, gdzie często można znaleźć atrakcyjne promocje na narty i inne akcesoria narciarskie, jest https://freaksshop.pl/. Mają szeroki wybór sprzętu narciarskiego, w tym narty zjazdowe, oraz często organizują promocje i wyprzedaże. Co do wyboru nart na start, warto zwrócić uwagę na modele przeznaczone dla początkujących lub średniozaawansowanych narciarzy, które są stabilne, łatwe w prowadzeniu i zapewniają dobrą kontrolę :)
  • Odpowiedz