Wpis z mikrobloga

Szukam podobnych do mnie tylko nie wiem gdzie.

Chcę "zabawić się" w inwestora/biznesmena za 11 tys. zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plan z założenia ma być prosty i szybki.

Stworzenie sensownej aplikacji to koszty często rzędu 300 tys. zł, dodając lekki marketing to gdzieś 500 tys. zł.
Oczywiście nie wyłożę takiej kasy przy dość dużym ryzyku niepowodzenia.

Dlatego gdyby znaleźć podobnych, dla których te 11 tys. to nie kwestia życia i śmierci, bo desperacja to nic dobrego.
To wystarczyło by 50 osób aby zebrać taki kapitał.

Założenia:
- zbieramy się 50+ osób, bo część na pewno zaraz odpadnie.
- 2 max 3 tygodnie ustalamy zasady i wyjaśniamy ewentualnie niejasności
- robimy rekonesans odnośnie różnych dotacji, bo jeżeli by coś było ciekawego to dlaczego nie skorzystać
- zakładamy prostą spółkę akcyjną bo nadaję się startupów, gdzie ludzie są rozproszeni.
- wymyślamy apkę z uwzględnieniem ewentualnej dotacji, targetem najlepiej jak by był biznes, nie musi to być nic co zmieni świat
- tu powinien być punkt o badaniu rynku itd. (ale wiele punktów ominąłem które się ustali)
- zlecamy tworzenie MVP, żadnego tam własnymi siłami, żeby to się nie ciągnęło, no chyba, że ktoś ma umiejętności w jakiejś części jako podwykonawca
- wdrażamy

Uda się to się uda, nie uda się to się nie uda, płakać nie ma co, zawsze jakieś ciekawe doświadczenie.

I teraz pytanie. Jak się zabrać do szukania takich osób?
Myślałem, nawet o reklamie na FB gdzie założę stronę. Grupy na FB, odpadają, tam jest taki syf, że hej, sami MLMowcy, albo jacyś naciągacze na krypto, zero konkretnych, a latanie po grupach i wrzucanie wydaje się słabe..chociaż kto to wie.
Każda wskazówka mile widziana.

#biznes #startup #pieniadze #programowanie #pytanie
  • 33
  • Odpowiedz
nikt na takie coś nie pójdzie tym bardziej że tak naprawdę nie masz żadnego pomysłu


@mariowtetrisie: rozważałem dwa scenariusze, jeden, że specjalnie nie wrzucam, pomysłu i zakładamy, że 50 osób coś wymyśli.
Drugi, że na start wychodzę z pomysłem (bo to nie problem), i jeżeli ktoś ma lepszy to niech zaproponuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Anihilacja_entropii To się nie uda, za dużo ludzi chcesz ściągnąć, nie dogadacie się. To działa, jak firma istnieje, ktoś to ogarnia i reszta jest inwestorami tylko, ewentualnie jak działasz w kilka osób, ale jak ma być 50 równorzędnych partnerów to się zrobi z tego #!$%@?.
  • Odpowiedz
no jeśli nie problem wymyślić pomysł na aplikqcje która ma zarabiać na 50 osób to nie lepiej czy łatwiej takie coś wymyślić i znaleźć jednego czy dwóch inwestorów?


@mariowtetrisie: Co to znaczy ma zarabiać NA 50 osób? bo chyba nie zakładasz, że inwestując 11 k zł. staną się rentierami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie sądzę aby znalezienie inwestora czy dwóch było takie proste, ale chętnie poczytam.
  • Odpowiedz
jak ty chcesz w 50 osób się dogadać co do biznesu to ja nie wiem. Przy 3 wspólnikach już często jest kibel, przy 50 to ciężko mi to sobie wyobrazic.

To się nie uda, za dużo ludzi chcesz ściągnąć, nie dogadacie się. To działa, jak firma istnieje, ktoś to ogarnia i reszta jest inwestorami tylko, ewentualnie jak działasz w kilka osób, ale jak ma być 50 równorzędnych partnerów to się zrobi z
  • Odpowiedz
uzgodnienie czegoś w 50 osób ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Nie da się uzgodnić w więcej niż 12.


@Rasteris: zdaję sobie sprawę, to jak to mówą, wyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

stąd koncepcja podzielenie na grupy 7-8 osobowe, to już jest realizowalne.
  • Odpowiedz
tyle aby opłacało mi się użerać z pozostałymi 50 osobami


@FedoraTyrone: To dość mało konkretna odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyraź ją liczbowo, jeśli możesz. Bo to tez ciekawy feedback.

Powiedzmy, napisz ile byś się spodziewał zwrotu po 2 latach czy 5.
Może być procentowo.
  • Odpowiedz
i każda grupa ma inną opinię. Jedyna metoda to mała grupa, która coś ustala, a potem tylko na zasadzie jak się zgadzasz to dołączasz. Poczytaj prawa Parkinsona dotyczące posiedzeń.


I to jest bardzo konkretna odpowiedź i chyba pójdę tą ścieżką
  • Odpowiedz
@Volantie: jak wyżej napisałem przy podziale na grupy 7-8 osobowe, i odpowiedniej moderacji myślę, że jest to możliwe. Może nie jest to łatwe. ale możliwe.

Jednak kierunek gdzie na starcie będzie kilka osób które stworzą rdzeń a reszta się dołączy lub nie na istniejących zasadach wydaje się dobrym kierunkiem.
  • Odpowiedz