Wpis z mikrobloga

Szukam podobnych do mnie tylko nie wiem gdzie.

Chcę "zabawić się" w inwestora/biznesmena za 11 tys. zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plan z założenia ma być prosty i szybki.

Stworzenie sensownej aplikacji to koszty często rzędu 300 tys. zł, dodając lekki marketing to gdzieś 500 tys. zł.
Oczywiście nie wyłożę takiej kasy przy dość dużym ryzyku niepowodzenia.

Dlatego gdyby znaleźć podobnych, dla których te 11 tys. to nie kwestia życia i śmierci, bo desperacja to nic dobrego.
To wystarczyło by 50 osób aby zebrać taki kapitał.

Założenia:
- zbieramy się 50+ osób, bo część na pewno zaraz odpadnie.
- 2 max 3 tygodnie ustalamy zasady i wyjaśniamy ewentualnie niejasności
- robimy rekonesans odnośnie różnych dotacji, bo jeżeli by coś było ciekawego to dlaczego nie skorzystać
- zakładamy prostą spółkę akcyjną bo nadaję się startupów, gdzie ludzie są rozproszeni.
- wymyślamy apkę z uwzględnieniem ewentualnej dotacji, targetem najlepiej jak by był biznes, nie musi to być nic co zmieni świat
- tu powinien być punkt o badaniu rynku itd. (ale wiele punktów ominąłem które się ustali)
- zlecamy tworzenie MVP, żadnego tam własnymi siłami, żeby to się nie ciągnęło, no chyba, że ktoś ma umiejętności w jakiejś części jako podwykonawca
- wdrażamy

Uda się to się uda, nie uda się to się nie uda, płakać nie ma co, zawsze jakieś ciekawe doświadczenie.

I teraz pytanie. Jak się zabrać do szukania takich osób?
Myślałem, nawet o reklamie na FB gdzie założę stronę. Grupy na FB, odpadają, tam jest taki syf, że hej, sami MLMowcy, albo jacyś naciągacze na krypto, zero konkretnych, a latanie po grupach i wrzucanie wydaje się słabe..chociaż kto to wie.
Każda wskazówka mile widziana.

#biznes #startup #pieniadze #programowanie #pytanie
  • 33
ile byś chciał zarobić inwestując 11 k zł?


@Anihilacja_entropii: Przynajmniej tyle co na lokacie + ryzyko, bo wycofac kapitalu sie nie da. Liczac na szybko taka aplikacja musialaby zarabiac 4k miesiecznie, bez kosztow. Amortyzacja na 10 lat wychodzi, myslisz, ze masz pomysl ktory bedzie dzialal za 10 lat?
I dopiero po 10 latach wychodzisz na 0.

Jak to porownac do obligacji to juz nie robisz 4k tylko 6k....
@Lordon: Można do tego podejść na różne sposoby.

1. Ja to nazywam, "kolejna żabka w mieście", czyli totalnie nic innowacyjnego od kolejny produkt dla firm jakich wiele, świata nie zmieni, nie będą o nim pisać gazety itd. Czyli np. kolejny program do zarządzania projektami (wbrew pozorom jak widzę firmy wciąż szukają, chodzi mi o rozliczanie kontrolowanie itd.), zarządzania zespołami np. zdalnymi.Co ciekawe jakaś tam polska jakiś czas temu "wymyśliła" że zrobić
@Anihilacja_entropii co do tego na końcu to małe zapotrzebowanie na to jest, prędzej zawód z tego można zrobić gdzie Mirek będzie pokazywać małym i średnim firmą co oferuje rynek i jak to może pomóc zoptymalizaowac ich pracę. A co do reszty ciekawe ale to robota na cały etat żeby to ruszyło szczerze, ale jestem szczerze zainteresowany :)
gdzie Mirek będzie pokazywać małym i średnim firmą co oferuje rynek i jak to może pomóc zoptymalizaowac ich pracę


@Lordon: tak, to była moja dosłownie druga myśl. To częsty problem wielu firm, stanowisk pracy itd.gdzie zwyczajnie ludzie/firmy nie wiedzą, że da się lepiej/szybciej/taniej, bo i skąd mieli widzieć
@Anihilacja_entropii sam mam świetny przykład który jest mega głupi, moja babcia prowadzi kilka firm do dziś, przelewy robi na poczcie albo w banku xd przelewy przez internet są dla niej czarna magia mimo że używa fb i posiadania galaxy s20, a to tylko początek niemyślenia o unowocześnianiu podejścia do prowadzenia biznesu to nawet niezlicze ile jest takich przedsiębiorców
@Lordon: tak, kluczowe w takim biznesie jest monetaryzacja. Bo pomysłów można generować setki i moga być genialne, ale cięzko je zmonetaryzować.

Jestem z tych którzy uważają, że sam pomysł jest mniej ważny niż sama realizacja pomysłu, jego strategii promocji i trochę szczęścia ;)
Jest tysiące świetnych pomysłów, które nie odniosły sukcesu a są też proste, wydawało by się banalne ale działają
z prosta spółka akcyjna jest tak ze nie jest ani prosta ani akcyjna ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kenjiy: Trochę tak, ale ma pewne zalety których inne nie mają.
I nadaje się do takich "rozproszonych" startupów.

No bo sama z o.o. czy S.A wcale nie są jakoś szczególnie lepsze (w TYM przypadku).

No bo co byś polecał i dlaczego?