Wpis z mikrobloga

Hej, mam zagadkę dotyczącą znaków drogowych.

Jest sytuacja jak na zdjęciu. Jak mam interpretować ten znak?

Trochę kontekstu:
Poza kadrem, po lewej stronie po ok. 10 stanowiskach znajdziemy znak [TAXI]. Auto na zdjęciu (nie moje), stoi więc między jednym znakiem a drugim. Z obserwacji widzę, że ludzie stają jak chcę interpretując to tak jak im wygodniej - przyklejając się do znaku [taxi] albo [~~taxi~~].

Parking pod szpitalem na "IX wieków" w Kielcach
#parkowanie #prawojazdy #kielce #prawo
Annonnim - Hej, mam zagadkę dotyczącą znaków drogowych.

Jest sytuacja jak na zdjęciu...

źródło: temp_file5544101995113990503

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Annonnim: prawdopodobnie wynika to z tej zawiłości który znak oznacza "początek", generalnie chyba się przyjmuje, wbrew potocznemu rozumieniu znaku, że przekreślony znak Taxi oznacza początek i dlatego 5 miejsc właśnie od niego powinno być zarezerwowane na taxi.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Kiedyś nie było tej tabliczki ze strzałką i w sumie to ona jest ciekawa. Osobiście interpretowałbym to, że na wyznaczonej strefie może stać tylko 5 taksówek, a nie ile się zmieści między znakami. A limit podyktowany tym, żeby taksówki stały z większą odległością między sobą by klienci mogli bezproblemowo wsiąść.
https://www.google.com/maps/@50.8729517,20.6383426,3a,75y,229.52h,70.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8aiYs51l5VLZ0epjbqIboQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
  • Odpowiedz