Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #budujzwykopem #flipperzy dla zasięgu spam tagów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oraz mój autorski #goleniekredyciarza - zachęcam do obserwowania, bo będę tu co jaki czas wrzucał jakieś materiały.
Ale tak jak obiecałem wołam pulsujących ten wpis

Licytacja się odbyła.
Cena wyjściowa 104k za 17,2m w wieżowcu PRL czyli 6050 zł/m2
Max jakie chciałem zapłacić to 145k, żeby móc potem realnie zarobić ca 20k na czysto niczym się nie stresując
Przyszło 5 osób z czego każdy wyglądał tak, że chciał je kupić na handel
Przy 150k i podbijaniu cały czas o 1k co 1,5 sekundy miałem gały jak 5zł
Zostało już tylko dwóch wojowników
Przy 160k już nie mogłem wytrzymać i zacząłem się brechtać a gość który się bił o nie najmocniej siedział centralnie przede mną (jak to czytasz wybacz chłopie)
Na ilu się skończyło ?
165 000 ? Nie
168 000 ? Mało
Wariaty trzymajta się:


więc cena za metr wyszła 9950zł (focia środka w załączniku). Przed tymi białymi oknami był balkon teraz jest zabudowany). Rury były wymieniane niedanwno ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej w starym stylu

A teraz jak emocje opadały to można to na spokojnie przeanalizować. Czy typ X przepłacił. Tzn poniżej będzie mój luźny wyryw z mojego punktu widzenia( ͡° ͜ʖ ͡°)

W wieżowcu na przeciwko (widać było ten budynek z okien apartamentu z licytacji) był wystawiony za 145k. Ten sam metraż, tak samo #!$%@? układ, gdzie łazienka to dosłownie 40% powierzchni mieszkania. Ale było to w 2022r. Wahałem się sporo czy nie wziąć tego na "spróbowanie" po roku abstynencji, gdzie sytuacja była w totalnym #!$%@? (stópki Glapcia, podatki od nadmiarowych zysków Sasina i w #!$%@? innych) więc odpuściłem. 2 lata później ktoś za takie samo mieszkanie chce zapłacić 171k. Na luźno licząc 171k+40k remont + koszt przepisania + nieprzewidziane wydatki daje ca 220k czyli ~ 12,7 / m2.
Za mieszkanie o którym pisałem w tym wpisie wyszło 7k. Jest ono kilkaset metrów dalej w lepszym budynku ( też wieżowiec) i milion razy lepszym układzie tj. 2 oddzielne pokoje, oddzielna kuchnia, mieszkanie dwustronne. Koszt remontu mieszkania z tego wpisu z robocizną wyjdzie 30k (brak wymiany okien, kadzenia podłóg na nowa, burzenia scian etc dlatego 17,2m2 przyjąłem 40k bo jest to #!$%@? totalny) . Czyli za 310k (bez mojego zarobku) mamy lepszy układ, lepszy budynek, ponad 2x więcej metrów i koszt metra (bez mojego zarobku) to 7.9k.

A teraz, żeby wybadać wykopków rynek zrobię ankietę.

Masz do wyboru mieszkanie od flippera, oba ten sam standard wykończenia, czyli #!$%@? ale jako tako. Masz 30k wkładu reszta idzie na kredyt. Co wybierasz biorąc pod uwagę, że jest to ta sama lokalizacja. Opcja nr 1. ma dużo lepszy rozkład ( 2 pokoje, oddzielna kuchnia, dwustronne, balkon, trochę lepszy budynek ale wciąż jest to PRL wieżowiec po remoncie.

1. 39m2 za 310k czyli 7,9k m2 ale większa cena zakupu
2. 17,2m2 za 220k czyli 12,7 m2 ale cena zakupu 90k mniejsza
Zulf - #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #budujzwykopem #flipperzy dla...

źródło: 1.

Pobierz

Jakie mieszkanie wybierasz, kupując swoje pierwsze mieszkanie w życiu ?

  • 1. 39m2 za 310k czyli 7,9k m2 ale wieksza cena za 89.3% (408)
  • 2. 17,2m2 za 220k czyli 12,7 m2 ale cena zakupu 90 10.7% (49)

Oddanych głosów: 457

  • 48
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0
via Wykop
  • 0