Wpis z mikrobloga

chodziło o to, że każdy chciałby latać od siebie w każde miejsce, a nie jechać pół Polski czy pół Niemiec czy pół czegokolwiek do takiego huba, więc tę część populacji tak czy siak nie urabia nowy hub w Polsce, bo woleliby lepszą siatkę połączeń z regionalnego.


@GlodnaCykada: No i mogą sobie chcieć, ale nie będą mieć obecnie lepszej siatki jeśli chodzi o połączenie dalekobieżne. Pewnych połączeń nie realizuje się z regionalnych
@WarwaraBasia: Ja też nie wiem dokładnie jak z zapotrzebowaniem nadprogramowym (w stosunku do Chopina) i tym co oferowac miałoby CPK. Więc Ja jestem za tym, żeby dokładnie przeanalizować możliwości, potrzeby, rentowność itd. Jeżeli wyjdzie z tego, że jest to dobre i potrzebne - to jestem jak najbardziej za budową, ale nie chcę, żeby to było robione po prostu w imię jakiegoś hurraoptymizmu czy innej idei Wielkiej Polski, żeby po prostu mieć,
Więc Ja jestem za tym, żeby dokładnie przeanalizować możliwości, potrzeby, rentowność itd


@GlodnaCykada: Ale dlaczego zakładasz, że tego nie zrobiono? Czy zakładasz, że skoro to robiono za PiSu to trzeba zrobić ponowną rewizję?
@WarwaraBasia: Uważam, że z pewnością dokonano kalkulacji różnych parametrów, ale wartości mogły być zawyżone w całym procesie (albo zaniżone, np. koszty) lub coś mogło zostać nieuwzględnione, a pomysł mógł być przestrzelony w jakimkolwiek stopniu (czy to 1% za dużo czy 50% za dużo, nieistotne) ze swoją skalą w imię idei. Więc uważam, że ponowne sprawdzenie z pewnością nie zaszkodzi i moim zdaniem jest to podejście rozsądne w przeciwieństwie do zamknięcia inwestycji