Wpis z mikrobloga

Dziś "Weekly Natural Gas Storage Report", jak dla mnie nawet dobra informacja będzie powodowała spadki.
Chociaż patrząc na wykres, to jak przebije w dół 5 letnią średnią to analogicznie do poprzednich lat powinna iść bańka w górę...
https://ir.eia.gov/ngs/ngs.html
W dodatku pogoda trochę się zmienia i pewnie użycie gazu jeszcze w lutym wzrośnie.

Ale patrząc na to że ponad 95% jest na longu to już sam nie wiem co tu się #!$%@? XD

#gielda #natgas
  • 12
  • 0
@ziomus13: Ja shortowałem, ale poprzednie rollowanie mi zamknęło TP i stwierdziłem, że już nie mam dobraj pozycji do wejścia. Potem zacząlem longa przy poprzedni, weekly i jestem na minusie, ale z dość dużym marginem. Męczy mnie tylko czy zamknąć i poczekać na dobrą pozycję do longa, czy przeczekać :D
do 1,8 $ spokojnie wytrzymam, do 1,5$ może jeszcze te, ale poniżej to będzie rzeź jak na ropie w marcu/kwietniu 2020 #
Mi już natgas raz zjadł 18k PLN w listopadzie. Dopiero teraz się otrząsnąłem po tej stracie i zaczynam znów grać. Myślę, że poniżej 1,5$ nie spadnie jeszcze teraz. Taki spadek jest możliwy ewentualnie w marcu, jeśli będzie bardzo ciepły. Dlatego wchodzę pomału w longa znów przy tej cenie, bo uważam, że jest szansa na 2,3 , ewentualnie 2,4 w przypływie paniki. Jeżeli spadnie poniżej 1,8 wchodzę po same jaja.
  • 1
@ziomus13: ja na ropie i S&P w covidzie też grubo poleciałem, bo przecież jak to, przecież ropa NIGDY nie spadnie do 8-14$ ( ͡º ͜ʖ͡º)
A potem taka panika, że za to 14 bałem się w longa wejść i uj, nic nie odrobiłem. :D
musiałem 2-3 lata odpocząć a teraz znowu XD
  • 0
@ziomus13: Jesteś w jakiś 75% które jest stratne grając na CFD XD
Takie info jest nawet na XTB jak konto zakładasz.
Jak dla mnie jedna opcja to skupienie się na jednym konkretnym instrumencie i śledzenie wszystkiego o nim, wtedy jest jakaś nikła szansa, że się uda ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja teraz małą kwotę raczej tak for fun wpłaciłem, ale fajnie jakby coś z tego wyszło.
@A_Duda: No niby tak, ale na początku grając przez 0,5 roku ostrożnie zarobiłem 13 k z 15k wkładu początkowego. Także nawet mi to szło. #!$%@?łem się jednak, że to tak wolno idzie zagrałem all in na natgas i #!$%@?łem prawie wszystko xDDDDD

Ale masz rację co do skupienia się na jednym. Ja właśnie też to ogarnąłem, że najlepiej grać na 2,3 instrumentach. Bo nie jesteś w stanie przeanalizować sytuacji na wszystkim
  • 2
@ziomus13: No tak, ja miałem tak, że potem się łapałem, po #!$%@? otwierałem longa, jak na wykresie 1D widać że trend spadkowy i idealnie świeczka się kończyła i spadało, a ja nie wiedziałem OCB. Myślę, że śmiało można powiedzieć że 90% moich wtop to przez zbyt małą analizę własną i zbyt małe zainteresowanie się tematem. Teraz mam tylko natgas, a i tak #!$%@? idzie XD

A ja wtedy w 2020 to
@A_Duda: panie co jutro robimy? Wypłata wpadnie i może jak trochę podskoczył do południa to dam na sella, ostatnio co wzrośnie lekko rano to spada po południu
  • 0
@Velion: Dla mnie to nie sprawa życia i śmierci, mam jakieś 0.1 w longu, teraz to parę k na minusie. Myślę, że przeczekam, bo jestem zdania, że spadnie jeszcze troche i wróci do okolic 2$ i spadnie dalej. W zeszłym roku też była taka górka w okolicach lutego. Temperatury w drugiej połowie lutego mają trochę spaść w US względem normy 5 letnie, z tym wiążę nadzieję. No i że ten terminal