Wpis z mikrobloga

#cpk

Mnie po wczorajszej dyskusji odnośnie CPK zastanawia inna kwestia. Obecnie właścicielem portu lotniczego na Okęciu jest skarb państwa i do niego trafia 100% zysków, natomiast CPK ma mieć inwestorów z którymi trzeba będzie się podzielić tymi zyskami. Czy dobrze rozumiem że aby osiągnąć taki zysk jaki obecnie mamy z istniejącego lotniska, ruch lotniczy na CPK musiałby znacznie wzrosnąć? I dopiero po tym wzroście będziemy zarabiać tyle samo co teraz?
  • 4
  • Odpowiedz
@Impresjonistyczna_wizja: Ten "zysk" to nie tylko kwota na fakturze po zakończeniu roku finansowego lotniska (całego huba). Więc formalnie jest tak, jak piszesz, ale jeżeli ta kasa będzie mniejsza, a np. przez lepszą komunikację powstaną nowe, duże inwestycje, przez to wzrośnie innowacyjność i PKB, to dla skarbu państwa nawet lepiej, niż dostaliby parę milionów więcej z samego lotniska.

Czy tak będzie to oczywiście nie wiem, nie jestem ekspertem, a co najważniejsze, nie
  • Odpowiedz
@slawek887: złaszcza ze to też projekt kolejowy, a od dekad infrastrukturę kolejową w Polsce podtrzymuje się przy życiu, a inwestycje są symboliczne. Szczególnie to widać jak zestawisz z inwestycjami drogowymi
  • Odpowiedz