Wpis z mikrobloga

@bori beznadziejnie głupi argument jak z 500+ na początku. Nie jesteś za PiS to nie bierz… pff. 500+ jak i dopłaty unijne tworzą system w którym żyjemy. Dlaczego ktokolwiek ma z czegoś rezygnować by walczyć o zmiany w innej części systemu? UE narzuca jak mają dbać o swoje plony/zwierzęta a oni za to biorą dotacje. Tylko jak UE przegina, to od razu trzeba rezygnować z dopłat mimo dostosowania się ?
@siodemkaxx: zadam przewrotne pytanie- kiedy rolnicy byli zadowoleni? bo od lat słyszy się w różnej kolejności czy kombinacji że:
1. było za sucho/ za mokro, nie mają czego sprzedać do skupów, ceny płodów rolnych poszły w górę ale to i tak za mało- potrzebne rekompensaty,
2. klęska urodzaju, ceny płodów rolnych spadły, w skupach są prawie za darmo, i przez to im się nie opłaca zbierać plonów z pól/ sadów- potrzebne
zadam przewrotne pytanie- kiedy rolnicy byli zadowoleni? bo od lat słyszy się w różnej kolejności czy kombinacji że:


@Skurviduplo: a skąd czerpiesz informacje na ten temat? pewnie z mediów ogólnokrajowych typu telewizje, onet, gazeta, wp, interia, cokolwiek, nawet wykop.
Powiedz mi kogo poza rolnikami interesowały by artyluły z tytułem
"w tym roku w rolnictwie pogoda była w miarę dobra, plony na dobrym poziomie, ceny też"???
no nikogo... media nie rolnicze podłapują
@SuperZenek: A mnie charakter ich strajków denerwuje. Czemu rolnicy nie strajkują przed biurami poselskimi i domami posłów? Zamiast tego blokują drogi normalnym ludziom. Ostatnio stałam w korku prawie godzinę. Niby jak przez coś takiego mam popierać ich postulaty?
WH40K: oczywiście, że nie taka skala, ale pracy jest dużo wszędzie, wam sie wydaje że zboża itp. to sie tylko sieje i zbiera i reszte roku się leży xD


@siodemkaxx: Mnie się nie wydaje, ja wiem. Brat ma gospodarstwo rolne. A co do tego sieje i zbiera to masz takie prace:
- opryski
- zbiór
- magazynowanie i sprzedaż
- zaoranie ścierniska
- agregat, nawożenie i sianie

Wszystko całkowicie zmechanizowane.
@RedBulik: a najwiekszy #!$%@? I zlodziej na wsi to ten co droge w zimie odsnieza a latem lata dziury, by z mleczarni mogli do niego przyjechac odebrac mleko dwa razy dziennie. #!$%@? zainwestowal, a nie po bozemu przepil.
@bori: ha tfu na takich podludzi jak ty. Wreszcie są ludzie którzy mają odwagę protestować, wykopki tylko wiecznie płaczą a wyjść nie potrafią zawalczyć o swoje

Rolnicy mają dobre powody by protestować, konsumenci tez na tym zyskują, ale zawiść wykopków jest zbyt duża bo ktoś ma drogi sprzęt do pracy
, Jeden ma 3 mercedesy GLSa, GLC, E kalsse ,drugi taka posiadłość ze musi ją objeżdżać quadem

@sEB-q: Jakie to ma znaczenie, skoro nie podajesz jaki to zwrot z kapitału. Załóżmy, że ten rolnik zarabia 1 mln rocznie - dużo, nie? A załóżmy, że ma 500 ha, a to oznacza, że ma samej ziemi za 30 mln zł (bo średnia cena ha to 60k zł), pomijam już wszystkie maszyny itd no