Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #pulpa Słuchajcie, w ciągu ostatnich 3 tygodni schudłem 10kg. Chciałbym się podzielić z wami jak to zrobiłem. Wiem że nie jest to zbilansowana dieta, brakuje w niej białka etc. Ktokolwiek chciałby tego spróbować robi to na własną odpowiedzialność. Ale muszę przyznać że jak ktoś jest gruby i chce szybko stracić na masie to ta metoda działa. Otóż od całych 3 tygodni żyje na pulpie na bazie kapusty, podaję przepis:

Ugotować kapustę, zmieszać ją w proporcji 2/3 kapusty gotowanej do 1/3 kapusty kiszonej (jak ktoś lubi bardziej kwaśne to może dać po połowie). Dodać słoik buraczków, albo i dwa. Pokroić 5 ugotowanych jajek i wrzucić do pulpy. Dorzucić 2 albo 3 słoiczki koncentratu pomidorowego. Ja dodaje jeszcze sos z caroliny reaper żeby podkręcić metabolizm, ale wiem że nie każdy lubi ostre, chociaż warto. Można dodawać też inne składniki, ja pierwszym razem dałem marchew, ale mi osobiście nie smakowało.

I teraz tak, ja wyszedłem z takiego założenia że trzeba ograniczyć się do 2 posiłków dziennie. Pierwszy posiłek jem o godzinie 10:00 i jest to 5 łyżek stołowych pulpy plus jakieś warzywo (kupiłem sobie taki tani zamykany grill elektryczny i piekę na nim jakieś warzywo np. pół cukinii albo pół bakłażana albo trochę pieczarek [oczywiście bez żadengo tłuszczu]) albo kawałek gotowanego mięsa z kurczaka (mi jedna pierś starcza na 3 dni, podzielcie to sobie żeby wam starczyło).

Także zjadacie ten posiłek i czekacie do godziny 17:00 na następny posiłek i znowu 5 łyżek pulpy i dodatek z warzywa pieczonego lub mięsa z kurczaka gotowanego.

Polecam kupić sobie matero i pić dużo yerby w ciągu dnia, bo bez tego będziecie zamuleni. W ciągu dnia możecie zjeść 2 jabłka jeśli jesteście głodni, tylko ich nie obierajcie, bo w skórce jest najwięcej błonnika, poza tym fruktoza jest dobra, bo ma niski indeks glikemiczny i przetwarza się w wątrobie powoli do fruktozy także uwalnia stopniowo wam tą energię. Warto czasem też sobie poskubać jakąś marchewkę.

Jeśli macie jakieś własne rady do tego co by można tu ulepszyć, może wpleść jakiś trening siłowy, tylko pamiętajcie że nie będziecie mieć dużo siły to napiszcie w komentarzu. Ja osobiście mam zamiar schudnąć do 85kg i wtedy dopiero zbilansować sobie dietę, brać odżywki białkowe i zacząć trening siłowy.

PS. Aha o czymś jeszcze zapomniałem, ugotujcie 5 ziemniaków i zróbcie z nich puree, tylko nie dodawajcie niczego same ziemniaki, wtedy pulpa będzie miała taką gładką konstystencję.
Ustasa207 - #odchudzanie #pulpa Słuchajcie, w ciągu ostatnich 3 tygodni schudłem 10kg...

źródło: 20240207_181643

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz