Wpis z mikrobloga

Znajoma opowiadała mi wczoraj, że ma kolegę z pracy, który ma fajne ciało mimo, że 'prawie w ogóle nie ćwiczy'. Pokazała mi go, od razu widać, że gymmaxer. Wyszukałem typa na linkedin, a tam wpisane, że poza swoją główną robotą gość od 11 lat jest trenerem personalnym xD #blackpill #redpill
  • 56
  • Odpowiedz
@janburner: prawie w ogóle nie ćwiczy i ma świetne ciało bo jest trenerem personalnym ( ͡º ͜ʖ͡º) utrzymanie sylwetki na wysokim poziomie jest bardzo wymagające, ale jak powiesz komuś ile to na prawdę jest wysiłku aby wyglądać jak model/modelka, to ludzie się rozmyślą zanim Ci jeszcze zapłacą. Dlatego wrzuca się na instagram filmiki z prostymi ćwiczeniami, które robione dwa razy w tygodniu zdziałają cuda o ile
  • Odpowiedz
@Klepajro:
tu bym tylko rozgraniczył ćwiczenie dla osiągów i ćwiczenie dla estetyki.
Wbrew pozorom kolesie odcięci (edit: docieci) niekoniecznie są w szczycie formy siłowej, ba pewnie przez deficyt kaloryczny osiągi ostro spadają. Podobnie kręcąc wyniki sylwetka może daaaleko odbiegać od stereotypowo pożądanej przez kobiety "robi czasem kilka pomoek" gymmaxxer)
  • Odpowiedz
@yahoomlody: ćwiczyłem, trochę grałem, trochę rower, nie twierdzę, że miałem CR7, ale nie narzekałem, zresztą CR nie jest paździeżem po siłce tylko sportowcem
  • Odpowiedz
@HighQuality777: Zgadza się tez ćwicze od lata i zaraz poznam kogos nawet w grubym swetrze po zarysie badz przedramieniu ze tez duzo klamotów przerzucił na siłce. Nie jest to trudne tylko Ci co nie cwiczą to nie rozpoznają.
  • Odpowiedz
@janburner: Zdziwiły mnie te komentarze, ja ten wpis zrozumiałam tak, że to on jej powiedział, że prawie w ogóle nie ćwiczy. No bo skąd druga osoba może wiedzieć, czy ktoś ćwiczy dużo, czy nie? Niedopracowana ta zarzutka, a wykopki i tak sobie dopisały to, co chciały.

@mazut_kluczowy: Czyli Tobie nie przeszkadza, kiedy jakaś baba twierdzi, że wszyscy faceci są tacy i owacy?
  • Odpowiedz
Trochę macie racji, trochę nie. Zbiorę "do kupy" swoje doświadczenie, wiedzę i to co piszecie:

Na sylwetkę mają wpływ 2 czynniki - ilość mięśni i ilość tłuszczu. Tłuszcz w przedziale 10-20% jest ok (najlepiej 10-14), dla każdego będzie to inna wartość. Im masz więcej mięśni, tym więcej tkanki tłuszczowej będzie wyglądało dobrze. Innymi słowy będąc przypakowanym będzie widać 6-pak nawet przy 14-16% bf w wielu przypadkach. Mniej niż 10% podoba się mało
  • Odpowiedz