Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykop! (ツ)

Wielu z Was - i nas - wychowało się w erze phpBB by Przemo, jednym z najbardziej rozwiniętych darmowych systemów forów dyskusyjnych. Projekt ten bezdyskusyjnie odegrał ważną rolę w historii polskiego Internetu. A jak potoczyły się losy jego twórcy? Sami go o to zapytajcie! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Już w niedzielę 11.02 o godzinie 20:00 odbędzie się AMA z Przemkiem Matogą, twórcą projektu phpBB by Przemo. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! ( ̀_́)

[Marka własna; autoreklama]
#programowanie #php #ciekawostki #technologia #gruparatowaniapoziomu #ama
wykop - Dzień dobry, Wykop! (ツ)

Wielu z Was - i nas - wychowało się w erze phpBB by ...

źródło: przemo

Pobierz
  • 119
@gchmurka: Właśnie dlatego kto bardziej ogarnięty to w czasach phpBB 2 instalował ręcznie (wklejanie kodu) tylko te modyfikacje, które potrzebował, bo takie był realia i ograniczenia hostingów (zasoby)... Czasami wychodziło to lepiej, czasami trzeba było kombinować, bo jeden mod z drugim gryzł się po prostu. Ja ze starych czasów to pamiętam hostingowo/webmasterskie forum.piwko i logeena, który po dziś dzień prowadzi swój kurs HTML i forum (forumweb) oparte na phpBB2 po ostrych
@worlink: ale przestrzeliłeś, bo akurat poza rozwijaniem paczek open source to chociażby udostepniłem za darmo swoją aplikację którą tworzyłem półtora roku kompletnie za darmo
https://wykop.pl/wpis/74486423/czesc-trzy-lata-temu-na-wlasne-potrzeby-zaczalem-t

btw. sprawdziłem w KRS i firma którą promują przy okazji tych "wywiadów" nawet nie jest owego Przema, czyli się po prostu promują na tej jego historii z forkiem phpBB :)
@wykop wspaniałe to były czasy.
Każdy sojusz na OGame miał swoje forum dyskusyjne postawione na phpBB by Przemo i często darmowy hosting z PHP i MySQL na lycosie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wykop pytanie drogi Przemo: z perspektywy czasu czego najbardziej by Ci brakowało w PHP 4 i 5, w których to wtedy pisałeś mody ? PHP dosyć się rozwinęło od tego czasu albo patrząc w drugą stronę - było wtedy trochę upośledzone
Swego czasu mijałem Przema co rano w biurze, nie zdając sobie nawet sprawy, że to ten Przemo. Poukładało mi się w całość po latach, jak już pracowałem gdzie indziej...
@wioslarz-umyslow: wiele takich było, które były robione od zera a pierwsza z brzegu to na przykład sortowanie wyników wyszukiwania według wartości merytorycznej, takie połączenie trafności z wagą treści jaką szukasz. Teraz to standard w wielu wyszukiwarkach ale mają do dyspozycji taki algorytm na poziomie bazy danych a kiedyś takiego algorytmu w bazie nie było i trzeba było go zrobić na poziomie aplikacji.
Poza tym mody musiały być zmienione, żeby współpracowały (nie