Wpis z mikrobloga

#cpk #bekazlewactwa
Mirasy, które są przeciw CPK, a za termomodernizacją wszystkich budynków w kraju (czyli generalnie lewactwo). Jak wy łączycie w głowie to, że CPK(12 największe lotnisko w Europie) to gigantyzm, a przebudowa wszystkich budynków w Polsce, żeby temperatura na ziemi spadła jest realne i spoko?
  • 78
  • Odpowiedz
  • 5
@niochland: ale co to przeszkadza, ze uznali Jezusa za krola Polski? Jak to wplynelo na nasze zycie? Z drugiej strony nie przeszkadza ci, ze poslanki lewicy wierza w horoskopy i magie liczb? xD
  • Odpowiedz
przebudowa wszystkich budynków w Polsce, żeby temperatura na ziemi spadła jest realne i spoko?


@93michu93: w dupie mam temperaturę na ziemi - a raczej chcę, żeby rosła, ale wolę płacić niższe rachunki za ogrzewanie
  • Odpowiedz
  • 1
w dupie mam temperaturę na ziemi - a raczej chcę, żeby rosła, ale wolę płacić niższe rachunki za ogrzewanie


@Ranger: no ale to zrob sobie termomodernizacje, to jest spoko, jak masz srodki to oczywiscie, ze rob!
W moim poscie chodzi o zmuszanie ludzi do nikomu nie potrzebnych remontow.

Ja z tych samych powodow chcialbym elektrownie jadrowe w Polsce
  • Odpowiedz
oooo, to jest wlasnie to co wyzej. Powinni wprowadzic ZAKAZ, czyli, ze nie mozna. Tak samo chca wprowadzic zakaz jazdy suvami, zakaz jedzenia miesa, zakaz platnosci gotowka itd.


To jest wlasnie typowa lewica.


@93michu93: do lewicy to mi daleko xD
Po prostu nikt nie chce wydać smrodu palonych śmieci i tradycyjne źródła opału nadają się już do lamusa. Wymaga to jednorazowych nakładów, ale jak ktoś chce mieszkać w domu musi liczyć
  • Odpowiedz
Przecież w Polsce nie da się nic zbudować bo jak są publiczne pieniądze to wszyscy z rodzin polityków muszą zarobić na pośrednictwie a na końcu wykonawca i potem jest jak jest.
  • Odpowiedz
  • 2
Po prostu nikt nie chce wydać smrodu palonych śmieci i tradycyjne źródła opału nadają się już do lamusa


@Xuzoun: no ja rozumiem, zgadzam sie. Czlowiekowi lvl 90 nie tak latwo wytlumaczyc jak cale zycie palila.
A ja np. nie lubie samolotow, mozemy tez ich zakazac, zebym nie musial wdychac ich spalonego paliwa?

Wymaga to jednorazowych nakładów, ale jak ktoś chce mieszkać w domu musi liczyć się z kosztami - jak ci
  • Odpowiedz
A ja np. nie lubie samolotow, mozemy tez ich zakazac, zebym nie musial wdychac ich spalonego paliwa?


@93michu93: jeśli nie jesteś supermanem i nie latasz po niebie to raczej nie wdychasz tego spalonego paliwa. I tak, indywidualne loty prywatnymi samolotami powinny być ograniczane

Wiele rzeczy sie zmienilo i wiele oplat wzroslo przez glupia polityke naszego rzadu i UE.

Jak dach cieknie to zakleisz za grosze i zyjesz dalej. Prawidlowa termoizolacja to
  • Odpowiedz
  • 3
jeśli nie jesteś supermanem i nie latasz po niebie to raczej nie wdychasz tego spalonego paliwa. I tak,


@Xuzoun: to dlaczego sie tym w ogole przejmujemy? Przeciez tutaj chodzi o wyrzut co2 do atmosfery, a nie o to, kto to bedzie wdychal.

indywidualne loty prywatnymi samolotami powinny być ograniczane


@Xuzoun: no niestety ci, ktorzy najglosniej o tym krzycza robia dokladnie odwrotnie.

jak od lat 60. miała w głębokim poważaniu co
  • Odpowiedz
wyszlo ci ze termomodernizacja budynkow jest lewacka


@harrame: Karol Marks o tym pisał. Cyt.
"Rewolucja robotnicza doprowadzi do zagłady burżuazji dopiero wtedy gdy wszystkie domy w Polsce zostaną ocieplone styropianem min. 15cm."
Kapitał, rozdz. 21, str. 37.
  • Odpowiedz
@93michu93: Ja jestem za jednym i drugim, z tym że termomodernizacja nie powinna być obowiązkiem, a powinna być wspierana przez państwo np. przez ulgi podatkowe różnego rodzaju - np. jak bierzesz firmę budowlaną do termomodernizacji to jest ona zwolniona na ten okres z ZUS, materiały bez VAT itd. Ogólnie szkoda marnować energię na grzanie źle izolowanych budynków.
  • Odpowiedz
przebudowa wszystkich budynków w Polsce, żeby temperatura na ziemi spadła jest realne i spoko?


@93michu93: argument at prawakum sam się napisał xD
Weź se na Wikipedii poczytaj czym jest efektywność energetyczna budynku i czemu warto ją podnosić. A później się pogrążaj xD
  • Odpowiedz
  • 0
Weź se na Wikipedii poczytaj czym jest efektywność energetyczna budynku i czemu warto ją podnosić. A później się pogrążaj xD


@GregPelka: masz niesamowita okazje mnie pograzyc, dawaj, nie bawmy sie w gre wstepna. Jedziesz ze mna jak Wilk w dyskusji o CPK.
  • Odpowiedz
@93michu93: Prosta odpowiedz. Bo PiS maczał w tym paluchy i jeżeli decydować się miliardową inwestycję to zrobić to porządnie a nie #!$%@?ć na reklamę w Apostole. CPK tak ale w przemyślany sposób bo to wielka inwestycja.
  • Odpowiedz
  • 2
włączyło mu się standardowe "wszystko, z czym się nie zgadzam, to lewactwo".


@KrzLis: ale typie, ja podalem argumanty dlaczego ekoswiry to lewacy. Nie wszystko z czym sie nie zgadzam to lewactwo ale zazwyczaj w druga strone to dziala - jak cos lewica wymysli to pewnie jest glupie.

Bo PiS maczał w tym paluchy i jeżeli decydować się miliardową inwestycję to zrobić to porządnie a nie #!$%@?ć na reklamę w Apostole. CPK
  • Odpowiedz
@93michu93: Ziomek, napisałem że, CPK tak i jestem za budową. Z tego co wiem to rząd nie odrzuca budowania CPK tylko tego jak w obecnej formie wygląda ten projekt. Przypomnij sobie analogiczną sytuację z przekopem Mierzei i co z tego wyszło XD
  • Odpowiedz