Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Chyba czas zmienić zawód. Chciałem wybić dziury na okna w domu, który kupiłem.
Trzeba wziąć piłę, wyciąć w ścianie 6 dziur 2x1.5 metra, a wcześniej wstawić nadproże czyli kawałek betonu nad oknem i zacementować.
Przyszedł Pan, obejrzał, pomierzył po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K bo tak mu wyszło z cennika z jakiegoś zasr$#go portalu dla budowlańców.

To za te max 5 dni roboty wyjdzie 900zł za godzinę...

3 tygodnie praca, tydzień przerwy - wychodzi równo 108K miesięcznie. Popracować 10 miesięcy, dwa leżeć.
Inwestycja: to piła do betonu, stelaże, duża wiertarka - razem 5000 zł, nawet taniej niż przeciętny laptop.

Teraz to ja chyba zostanę #budowlaniec100k
  • 77
@fujiyama: Chyba czas zmienić zawód. Chciałem postawić prostą stronę WWW podobną do youtube na serwerze który kupiłem.
Trzeba wziąć framework, napisać trochę kodu, a wcześniej stworzyć bazę danych która będzie przechowywać informacje.
Wysłałem ofertę do Pana, obejrzał, dopytał o co chodzi po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K bo tak mu wyszło z cennika z jakiegoś zasr$#go portalu dla informatyków.

To za te max 5 dni
@fujiyama rusz dupe i poszukaj po znajomych fachowca, ktory ci to zrobi za normalne pieniadze. Znalazles jakiegos jednego odklejonego typa co dał ci cene z #!$%@? i dorabiasz do tego dziwne teorie na portalu ze smiesznymi obrazkami
@fujiyama jasne, że za dużo, ale jak to ma mieć ręce i nogi to raczej nie będzie robił tego sam.
Z tym sprzętem też trochę popłynąłeś bo jak to robisz zawodowo to czymś droższym niż najtańsze opcje z marketu bo to prawie jednorazówki.

Ogólnie chłop nie chciał palić mostów, ale jeszcze bardziej nie chciał tego robić:)
Widać, że nie masz pojęcia ile z tym roboty tak samo jak komentujący. Co innego zrobić nadproża w budowanym domu a co innego w istniejącym murze. Każdy z tych otworów trzeba obrabiać na dwa razy. Podkuć z jednej strony, wstawić połowę nadproża, zrobić wylewki, żeby związać nadproże z murem nad i po, zaczekać aż wyschnie i dopiero zrobić drugą stronę. Dopiero po tym można wycinać otwór. Zakładając, że użyje gotowe nadproża a
@fujiyama: idź na hydraulika xD dziecinnie proste a kasują tyle, że byś musiał być jakimś uber pro senior ai generator programista xD jak fuchę masz na miesiąc cały to pewnie 100k wykasujesz i odpalisz z 20k ziomkowi od piwka z którym oglądasz Radomiaka co weekend
@fujiyama: ja za przelozenie drzwi w inne miejsce w sciane dalem 200zl 2 lata temu serio!!! az mi sie wierzyc nie chcialo ze tyle chce wiec takich zmian troche bylo skoro chetny je robic byl :) i rzeczywiscie szybko to robil ale nie bylem przy tym nie wiem, a raz w bloczkach okno wycieli to za 50zl mi zrobili takie male to akurat widzialem pilka reczna nie wiem czy 10 minut
@fujiyama: Uwielbiam te kulawe wyliczenia. Fakt, że ktoś bierze tyle za ZLECENIE nie oznacza, że ma tych zleceń w kalendarzu na 5 dni w tygodniu / 12h pracy. To raz.

A dwa że troszkę tutaj zabrakło w Twojej opowieści.

W czym te dziury? W Silce? Gazobetonie?
Na piętrze? Na parterze? Jak na piętrze to co jest pod spodem (zabezpieczyc, rozstawić rusztowanie?)
Jak na piętrze to kto wniesie nadrpoża na góre? Da
@fujiyama: Byłem kiedyś pomocnikiem u takiego majstra.
Gość ma wielu stałych klientów i nowych nie potrzebuje, jednak nie odmawia sobie przycięcia jak się trafi jakaś fuszka pomiędzy.
Trafili się kiedyś bardzo wymagający klienci. Chodziło o renowacje drewnianych schodów i poręczy. Krzyknął absurdalną cenę i się zgodzili. Znalazł dwóch chłopaków, których zostawił z tymi schodami. Chłopaki nie znali się na tym, ten zostawił im tylko sprzęt i nie udzielał się do tej
@semperfidelis: Zaraz Ci tu napiszą, że w tym czasie ani Ty ani ojciec nie pracowaliście więc koszt alternatywny wynosi 50k (bo przecież jesteś programistą 35k, czyż nie?) ( ͡° ͡°)
@fujiyama: ogólnie cena przesadzona, ale ostatnio to samo robiłem na swojej budowie, 2x okna i 1x tarasowe - zajęło mi 2 tygodnie z ojcem i teściem po pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie takie szybkie i proste jak się wydaje (przynajmniej u mnie jak była ściana ze starej cegły portlandzkiej co iskry szły jak udarem próbowałem złupać a piła z wypożyczalni potężna 12kg to kreske do
@fujiyama: no i fajnie, już Ci przecież wytłumaczyli że typ prawdopodobnie specjalnie dał cenę zaporowa

Nie zmienia to faktu że od twojego wpisu wieje januszostwem