Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Chyba czas zmienić zawód. Chciałem wybić dziury na okna w domu, który kupiłem.
Trzeba wziąć piłę, wyciąć w ścianie 6 dziur 2x1.5 metra, a wcześniej wstawić nadproże czyli kawałek betonu nad oknem i zacementować.
Przyszedł Pan, obejrzał, pomierzył po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K bo tak mu wyszło z cennika z jakiegoś zasr$#go portalu dla budowlańców.

To za te max 5 dni roboty wyjdzie 900zł za godzinę...

3 tygodnie praca, tydzień przerwy - wychodzi równo 108K miesięcznie. Popracować 10 miesięcy, dwa leżeć.
Inwestycja: to piła do betonu, stelaże, duża wiertarka - razem 5000 zł, nawet taniej niż przeciętny laptop.

Teraz to ja chyba zostanę #budowlaniec100k
  • 77
  • Odpowiedz
@ainam102: ja w moim korpo widziałem koszt godziny programisty z firmy zewnętrznej jako 250eur/h. Teraz będę siedział i to poprawiał za ~100zl/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fujiyama: fejsfak V2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) pod jakim tagiem będzie można obserwować?
Bez nabijania się, wyżej masz powód zaporowej ceny. Ale to też nie jest coś co zostanie zrobione za 50pln brutto za godzinę.
  • Odpowiedz
36 tysięcy to przegięcie, ale tak z 25 tysięcy to jest normalna stawka, żeby ktoś chciał to zrobić.


@zonecom: Rok 2022 - generalny remont chaty 60m^2 (tynki/gładzie/sufity podwieszane/ścianki działowe/malowanie), w tym wstawienie/wymiana 5 nadproży betonowych i 1 dekoracyjne (łuk z cegieł) - gość mi to zrobił za 20k PLN na czarno xD

Zesrałbym się jakbym miał zapłacić 25k za same nadproża.
  • Odpowiedz
@3and3: no zobacz, a ja znam takich odrealnionych i teraz domy sprzedają (zakredytowane). Mniej zleceń albo z cennika trzeba zejść i już starczy tylko na ratkę w bloku. Te kredyty 2% jeszcze branżę podarują, a później korekta do realnych poziomów. Oby żaden socjalistyczny pomysł rządu nie przeszedł i branża zeszła na ziemię
  • Odpowiedz
@fujiyama: Ceny w budowlance, zaraz po nieruchomościach, powinny zostać upaństwowione :) To, co oni wołają, to jest jakiś kosmos. Mnie w trakcie budowy domu #!$%@?ła totalnie wycena rozkładania rurek od podłogówki. Za robotę chcieli 50zł/m2. Wszystko było przygotowane, materiały moje. Projekt w rękach, więc totalnie robota na małpę.
Teksty "Panie, ale pan nie płaci tylko za robotę, ale i za doświadczenie".
No to wziąłem ojca i zrobiliśmy sami w tydzień cały
  • Odpowiedz
Myślisz, że dużo jest frajerów co zapłacą 36k za te 6 dziur w ścianie?


@sudosu-: jest - Polacy nie potrafią liczyć, co tylko udowadniają ceny nieruchomości i samochodów i usług
  • Odpowiedz
Rok 2022 - generalny remont chaty 60m^2 (tynki/gładzie/sufity podwieszane/ścianki działowe/malowanie), w tym wstawienie/wymiana 5 nadproży betonowych i 1 dekoracyjne (łuk z cegieł) - gość mi to zrobił za 20k PLN na czarno xD


Zesrałbym się jakbym miał zapłacić 25k za same nadproża.


@PfefferWerfer: daj numer do jego
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Chyba w Luksemburgu albo Monako.

@Davidozz: W sumie to jest genialny pomysł na biznes (albo raczej scam). Zrobić #!$%@? bootcamp z wykończeniówki, zarabiać na kursantach i niewiele ich uczyć, wciskając im, że będą zarabiać 100k miesięcznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fujiyama: Drogo, ale to jest tak, że płacisz za jego czas, a nie za to, co robi.

Prawdopodobnie Ty też się tak cenisz. Czy masz poklikać godzinę robiąc, bez urazy, coś znajomemu w sklepie internetowym czy piszesz kod sterujący rakietą kosmiczną - kasujesz tyle samo, co?
  • Odpowiedz
@Davidozz: Po bootcampie z wykończeniówki ciężko o robotę, same oferty na czarno 15zł/h i jeszcze trzeba mieć doświadczenie, githuba ze zdjęciami z poprzednich robót i ukraiński C1.
  • Odpowiedz
Trzeba wziąć piłę, wyciąć w ścianie 6 dziur 2x1.5 metra, a wcześniej wstawić nadproże czyli kawałek betonu nad oknem i zacementować.


@fujiyama: stary, ale skoro wiesz co i jak trzeba zrobić, to po co wołasz fachowca? Nie znam sytuacji, zapewne faktycznie cena zawyżona, ale też wiem z doświadczenia że często dla kogoś z zewnątrz coś co wygląda na "do zrobienia w 15 minut" w praktyce wymaga jednak znacznie większych nakładów.
  • Odpowiedz
Przyszedł Pan, obejrzał, pomierzył po czym zadzwonił i powiedział, że za całość to on weźmie 36K bo tak mu wyszło z cennika


@fujiyama: to albo go źle zrozumiałeś, albo nam o czymś nie mówisz, a co również wchodzi w skład całej operacji. Np. wycięcie tych okien i nadproży we frontowej ścianie przedwojennej kamienicy i zrobienie tego tak, by ta kamienica nadal tam stała po całej operacji. Po ostatnim zawaleniu się całego
  • Odpowiedz