Wpis z mikrobloga

śmieszy mnie to, że ludzie sobie często dodają swoje "typy osobowości" mbti na social media, szufladkowanie się na podstawie śmiesznego testu, bo przecież na świecie istnieje tylko 16 skrajnych typów osobowości, nie ma pośrednich

z ciekawości sprawdziłam sobie memy o tym co mi wyszło (w sumie zawsze wychodzi mi to samo odkąd pierwszy raz to zrobiłam, czyli może od jakichś 10 lat) i ciągle jest tylko o byciu perfekcjonistą i robieniu planów dnia (nie jestem perfekcjonistą i nie robię planów dnia)

#przemyslenia #psychologia #testosobowosci #mbti #enneagram #samotnosc #gownowpis
  • 15
  • Odpowiedz
@Zoyav: bo MBTI, 16 typów, brzmi zgrabnie i atrakcyjnie. A to, czy wyjdzie ci na którejś skali przewaga 90:10 czy 51:49 to już mało kogo obchodzi ;). To tylko całkiem uproszczone narzędzie osadzone w pewnej koncepcji, nie ma co się zbytnio przejmować więc IMO słusznie śmieszy.
  • Odpowiedz
@Zoyav: @0caffe widać że nie macie pojęcia o co chodzi, te testy badają wasze priorytety a że każdy ma inny charakter to prioretyzuje różne rzeczy, od planowania po spontanicznośc od logiki po emocjonalnośc itd, pierwszym który tworzył takie typologie był Carl Jung a był on najwybitniejszym psychologiem 20 wieku, to że wy nie macie pojęcia kim jesteście i nie utożsamiacie się z waszym typem to trudno, wszyscy moi znajomi totalnie wpasowują
  • Odpowiedz
@Zoyav: ahh no tak ISTJ, sensoryk, zero intuicji tylko czyste fakty xD, jak sobie wejdziesz na reddita r/mbti to osób z twoim typem osobowości tam w ogóle nie ma bo twoj typ w to nie wierzy i sa tam same intuicyjne typy czyli intuitive a nie observant (chodzi o drugą literkę N lub S), co tylko potwierdza że ta typologia jest prawdziwa XD

INFP: 176,652 members 306 online

INTP: 163,919 members,
  • Odpowiedz
@Zoyav: no tak, sam taki byłem, tylko nauka, fakty, miłość to chemia, życie to symulacja, dusza nie istnieje. Po tym jak w moim życiu wydarzyły się takie rzeczy po których zacząłem pobudzać prawą półkulę to rozumiałem bardziej emocje innych, czułem że działa moja intuicja, zacząłem innaczej patrzeć na tematy duchowości, przestałem postrzegać miłość jako chemie, świat jako losowy twór itd. polecam serdecznie
  • Odpowiedz
@Zoyav: to jeszcze jakiś sens ma, bo klasyfikuje cię do danego typu (są jeszcze podtypy) na podstawie twoich własnych odpowiedzi. Tak czy siak to co najwyżej niegroźna zabawa.

Większy idiotyzm to wiara w znaki zodiaku.
  • Odpowiedz