Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie jeśli kogoś kochacie i zamierzacie z tą osobą spędzić życie, to dbajcie o ten związek. Pzykładowe kwiatki, rozmowa wieczorem zamiast netflixa, urozmaicenia w łóżku, a nie tylko in-out, trochę inwencji twórczej- małe rzeczy naprawdę robią robotę poprostu żyjcie ze sobą, a nie obok siebie. Skąd te przemyślenia? Otóż czwarta para z naszych bliskich znajomych się rozwodzi i kolejni którzy mówią to samo: brak dbania o wzajemne relacje, tylko one kariera, mijanie się i brak myślenia o drugiej połówce, a czasami potrzeba tak niewiele. Wiem że nie ma złotego środka, ale dbajcie żebyście potem nie pluli sobie w brodę że można było zrobić i dać od siebie więcej. Dobrego dnia z fartem elo

#niebieskiepaski #rozowepaski
#zwiazki #blackpill #zdrada #seks
  • 63
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: oczywiście że tak zgadzam się w zupełności, jeśli druga strona ma to w d to w życiu bym nawet nie chciał z taką osobą być a co dopiero dbać o związek, bardziej chodzi mi o to że czasami zapominamy co mamy
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: potwierdzam bo u mnie w związku zalęgła się nuda. Z powodu obu stron. Od siebie dodam, że warto wymagać od drugiej strony podnoszenia swojej wartości (nie że wypruwać z siebie żyły, harować etc. - tylko i wyłącznie ćwiczyć dla zdrowia, dla partnera, zrobić coś, a nie siedziećna d0pie i netflix).

Dzięki autorze, podałem swojej różowej z dopiskiem: "Pa, nie tylko ja to mówię" (bo ja w tym związku jeastem bardziej
  • Odpowiedz
@komakow: 80% małżeństw dotyka problem "martwej sypialni" w wyniku decyzji kobiety. Kobiety nie chcą żeby ich partner bardziej o nie dbał czy realizował jakieś fantazje - po prostu odmawiają współżycia z mężem, bo nie mają na to ochoty, jak również nie mają ochoty na szukanie rozwiązań takiej sytuacji.

Zderz to teraz z propozycją starań ze strony faceta, jakie proponuje OP. Możesz się starać, ale żona odmawia i nie musi podawać powodu,
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: nie mam zamiaru przekonywać. Masz 56% pewności, że doświadczysz rozwodu, z roku na rok ta pewność rośnie. Szczerze życzę powodzenia w naprawianiu swojego związku. Wielu próbowało, mieli podobne pomysły, skończyło się jak zwykle.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PietroPawlo: Jak są dzieci, mieszkanie lub dom na kredyt plus auto w leasingu i wakacje 2 razy w roku zagranicą to nie ma czasu i sił na jakieś pierdy niestety, tylko czysty pragmatyzm. Dodatkowo jakieś urodziny, rocznice a i dzieci jak już większe to trzeba im ogarnąć zajęcia dodatkowe i czasami wolnego czasu oprócz przerywanego snu to może maks z 1h w tygodniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@MajorKusiol: a to zgadzam się sam czasami z partnerką dajemy sobie przysłowiowego kopa do działania oczywiście pozytywnie ze wsparciem żeby coś zrobić-ruszyć z jakimś tematem, uważam że to jest ważne i po jakimś czasie jej mówię dziękuję że mnie przekonałaś bo się dalej rozwijam/zyskuję
  • Odpowiedz
  • 1
@MajorKusiol: dokładnie, z mojej strony np. Widzę że za bardzo ufam ludziom i to jest moja wada, żonka zawsze mówi uważaj bo się przejedziesz - mija jakiś czas i okazuje się że miała rację(i tak było juz kilkanaście razy) więc teraz nauczony już inaczej podchodzę do tego tematu.
  • Odpowiedz
@komakow: ... a w drugim kroku zdezawuujesz to źródło. Szukaj źródeł jakie chcesz.

OP zakłada że pożądanie jest negocjowalne, że kobieta odczuwa je warunkowo na podstawie aktualnych starań partnera. W związku z czym facet powinien "starać się". Jakoś nie wyjaśnia to fenomenu facetów, którzy wcale się nie starają, wręcz, są okropni dla kobiet, a kobiety szaleją za nimi. A problem zaczyna się, kiedy okazuje się, że urok takich facetów wydaje się
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: moja z kolei niby mi nie ufa, niby się wkurza, ale w ciągu ostatnich 2 lat była sytuacja, że musiała coś ogarnąć do swojego domu dla swojej rodzinki. Duma mi rozpierała klatę za każdym razem, jak dosłownie cytowała mnie, jakby sobie zrobiła transkrypcję z mojego tłumaczenia sprzed 1-3 tygodni. A tak sięzdarzyło 3 razy. Z fartem, oby Ci się tak utrzymało do końca ;]. Nie spaś się :P
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita: kurcze kosmita ale ja napisałem żeby zarówno i kobiety i mężczyźni dbali o związek nigdzie nie napisałem że to tylko facet ma się starać, spróbuj z inną kobietą bo mówię ci różne są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: jeśli coś ci się należy jak psu micha to z jakiego powodu miałbyś się o to starać?

Kobiecie zgodnie z umową zwaną małżeństwem należy się wiele rzeczy. To po co ma się starać? Może poudawać starania rok-dwa-dziesięć lat, a potem z tej umowy wyjść, zwykle obronną ręką. Jeśli na coś nie ma ochoty to nie i jakbyś wczytał się co powyżej napisałem, to część "starań żeby było lepiej" podpada pod
  • Odpowiedz
@PietroPawlo karierę to robi Elon Musk.
Szczurzenie w korpo na jaśniepana kierownika oraz aby starczyło na ratę kredytu, no i dojazdy w korkach, stres, niedosypianie... niestety absorbują do tego stopnia, że na dbanie o relacje niewiele już zostaje :/
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: powód który słyszycie wy, ogół znajomych a to jak było i o co poszło naprawdę to niebo a ziemia, jeśli mają odrobinę godności, to pozostanie to sprawą wewnętrzną i nigdy się tego nie dowiecie
  • Odpowiedz
ja piszę o dbaniu o związek który ma się dobrze a ty piszesz o martwej sypialni i o rozwodach - zauważasz różnicę?


@PietroPawlo: Zakładasz że psuje się, bo ludzie przestają się starać? Jesteś absolutnie pewien, że obecny wysyp rozwodów to wynik braku starań? Zakładasz bardzo bajkowy obraz świata. Postawiłeś sobie kobiety i relacje na piedestał i bijesz pokłony, bo trzeba się starać.

jak związek ma się dobrze to nic nie trzeba
  • Odpowiedz
... a w drugim kroku zdezawuujesz to źródło. Szukaj źródeł jakie chcesz.


@kosmita: eh, szkoda że tak podchodzisz do dyskusji. Wydaje mi się że oboje sporo tracimy na takim podejściu.

OP zakłada że pożądanie jest negocjowalne, że kobieta odczuwa je warunkowo na podstawie aktualnych starań partnera


W mojej opinii pożądanie tak jak każda inna reakcja emocjonalna jest do wytworzenia w danych warunkach.

Związki mają transakcyjną naturę


W zasadzie relacje mają transakcjna
  • Odpowiedz
szkoda że tak podchodzisz do dyskusji


@komakow: szkoda że złamałeś swoje zasady że nie pytasz o takie rzeczy.

W mojej opinii pożądanie tak jak każda inna reakcja emocjonalna jest do wytworzenia w danych warunkach.


@komakow: czy podniecające jest np. "wyniesienie śmieci" ? "umycie i zatankowanie jej samochodu" ? "ubieranie się schludnie i elegancko do pracy" ? "zapisanie połowy majątku" ? o jakim staraniu dokładnie piszesz?

Skoro da się ułożyć przyjacielskie
kosmita - > szkoda że tak podchodzisz do dyskusji

@komakow: szkoda że złamałeś swoje...

źródło: ea39e183-1fc8-42c6-b074-f42d107399b5

Pobierz
  • Odpowiedz